به‌روزرسانی ماه آوریل Google Pixel برخی از مشکلات را حل می‌کند و برخی دیگر را نادیده می‌گیرد – به Geek مراجعه کنید


مقایسه سنسور دوربین گوگل پیکسل 6 پرو و ​​پیکسل 5
جاستین دوینو

به نظر می رسد که گوگل بالاخره شیار خود را پیدا کرده است. پس از ماه‌ها انتشار به‌روزرسانی‌های عظیم، به‌روزرسانی ماه آوریل اکنون برای Pixel 3a، Pixel 6 و هر چیز دیگری در دسترس است. بسیاری از مشکلات آزاردهنده را حل می کند، و برخلاف به روز رسانی های قبلی، به نظر نمی رسد باگ جدیدی را معرفی کند. متأسفانه، برخی از مشکلات پیکسل همچنان پابرجا هستند.

بیایید با چیزهای خوب شروع کنیم. به‌روزرسانی ماه آوریل یک باگ عجیب بزرگ‌نمایی دوربین سلفی پیکسل ۶ را برطرف کرده و پشتیبانی از لوازم جانبی شارژ بی‌سیم Qi را افزایش می‌دهد (گوگل لوازم جانبی آن را مشخص نکرده است). همچنین خطاهای رابط کاربری در همه دستگاه‌های پیکسل، از جمله انیمیشن‌های نادرست و خرابی برنامه‌ها ناشی از حالت تصویر در حالت تصویر را برطرف می‌کند.

ما به‌روزرسانی نرم‌افزار ماهانه آوریل ۲۰۲۲ را معرفی کرده‌ایم. همه دستگاه‌های پیکسل پشتیبانی‌شده دارای Android 12 از امروز این به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را دریافت خواهند کرد. بسته به شرکت مخابراتی و دستگاه، این عرضه در هفته آینده به صورت مرحله ای ادامه خواهد داشت. هنگامی که OTA برای دستگاهشان در دسترس قرار گرفت، کاربران اعلانی دریافت خواهند کرد.

به‌علاوه، به‌روزرسانی آوریل برخی از آسیب‌پذیری‌های امنیتی، از جمله آسیب‌پذیری حیاتی را اصلاح می‌کند که می‌تواند به هکرها آزادی کنترل دستگاه شما را بدهد. برای جلوگیری از این اکسپلویت حتما باید آپدیت کنید.

اما این به‌روزرسانی مشکل بزرگی را که گوگل در ماه گذشته معرفی کرد برطرف نمی‌کند – عملکرد خواننده اثر انگشت در تلفن‌های قدیمی‌تر پیکسل کند شده است. علاوه بر این، لرزش پایین را در Pixel 6 بررسی نمی‌کند. (Google به ما گفت که لرزش کم عمدی است، اما پیشنهاد کرد که می‌تواند شکایات مشتریان را در به‌روزرسانی آینده برطرف کند. اگر مشکل شما را آزار می‌دهد، پیشنهاد می‌کنم یک راه‌حل شخص ثالث نصب کنید. )

و در حالی که به‌نظر نمی‌رسد به‌روزرسانی ماه آوریل هیچ باگ دیوانه‌کننده‌ای را معرفی نمی‌کند، کاربران Reddit پس از نصب به‌روزرسانی چند مشکل رابط کاربری بد را کشف کردند. من فکر می کنم وصله های امنیتی یک مبادله عادلانه برای این اشکالات کوچک است. (بعلاوه، برخی از اشکالات لیست شده توسط کاربران Reddit جدید نیستند.)

منبع: گوگل