بهترین ها را بسوزانید: شمع های موم زنبور عسل


روز دیگر ، من با یکی از دوستانم در یک مغازه خواربار فروشی سالم بودم و در سالن ها قدم زدم وقتی او پرسید: “سلام ، سارا ، چرا قیمت شمع های موم زنبور عسل به اندازه شمع های سنتی است؟” خوب ، باید اعتراف کنم که او آنجا ناراحت بود. من شنیده ام که شمع های موم زنبور عسل بهتر از نمونه های پارافینی خود سوزانده می شوند ، اما دقیقاً نمی دانستم چرا. اوههههههه خیلی هیجان انگیز – من نمی تونستم منتظر بمونم تا به آخر برسم! با کمی تحقیق ، من اطلاعات واقعا تکان دهنده ای پیدا کردم که مطمئناً وبلاگ را رتبه بندی کرده است…

قبل از اینکه توضیح دهم چرا شمع های موم زنبور عسل بسیار عالی هستند ، اجازه دهید ابتدا نکات منفی جایگزین ها را معرفی کنم.

منشاء پارافین
بیشتر شمع هایی که خریداری می کنیم از موم پارافین هستند. پارافین محصول فرعی نفت بسیاری از فرآورده های نفتی دیگر مانند گاز ، نفت ، سنگ فرش و غیره است. پس از تولید باقی می ماند. سپس این ماده قبل از تصفیه شدن به حالت جامد با 100٪ سفید کننده سفید می شود تا دیوکسین های سمی تشکیل شود. پارافین با استفاده از مواد شیمیایی مختلف سرطان زا و جامد.
شرکت های تولید کننده شمع موم پارافین می خرند و سپس انواع مواد شیمیایی بافت دار ، رنگ های مصنوعی و عطرهای مصنوعی را اضافه می کنند.

احتراق عطرهای مصنوعی باعث تولید فلوروکربن های سمی و سایر محصولات جانبی آلوده می شود. استنشاق این فلوروکربن ها به گیرنده های حس بوی در مجاری بینی ما آسیب می رساند و برای مدت طولانی با از بین بردن توانایی های کلی حس بویایی آنها را کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که به نظر می رسد بسیاری از مردم شمع های معطر قوی تری (یا خوشبو کننده های مصنوعی هوا) و غیره دریافت می کنند. آنها از شما می خواهند که از عطرهای لذت بخش لذت ببرید!

آخرین و مهمترین آن هزینه غیر مستقیم سوزاندن سوخت مانند پارافین در خانه شما است ، که دوده سیاه منتشر می کند و دیوارها ، مبلمان و پرده های خانه را می پوشاند و برای ریه ها و پوست حداقل مطلوب است. این یک حقیقت اثبات شده است که پارافین با رایحه های مصنوعی مرتبط و سایر افزودنی ها باعث سردرد ، واکنش های آلرژیک و مشکلات در سینوس ها و ریه ها می شود. هرکسی که مشکلات تنفسی دارد نباید شمع پارافین بسوزاند و همچنین کسانی که می خواهند از این مشکلات جلوگیری کنند.

امیدوارم این کار (اگر!) خطرات پارافین برای سلامتی ، خانه و محیط شما را روشن کند. حالا اجازه دهید موم زنبور عسل و خواص باورنکردنی آن را معرفی کنم.

موم زنبور عسل محبوب
سوزاندن شمع های موم زنبور عسل به دلایل زیادی برای شما و محیط زیست بهتر است. اول ، سوختن موم زنبور عسل یونهای منفی تولید می کند که به نفع ما و هوای استنشاقی است زیرا آلودگی ها را جذب می کند ، همانطور که آهن ربا آهنربایی را جذب می کند. یونهای منفی با یونهای دارای بار مثبت مرتبط هستند که گرد و غبار ، سبوس ، کپک و سایر آلاینده ها را در هوا حفظ می کنند. پس از تثبیت ، یونهای مثبت وزن می شوند و این امر یونها و آلاینده ها را به داخل خاک می ریزد تا جارو یا مکش کند. نکته پایانی: سوزاندن موم زنبور عسل واقعا هوا را تمیز می کند.

شمع های موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند زیرا مواد استفاده شده 100٪ تجدید پذیر هستند و نیازی به سفید شدن یا هیدروژناسیون در حالت طبیعی و خام ندارند. تولید پارافین (منبع تجدید ناپذیر) و حتی موم های سویا و نخل شامل مداخله شیمیایی برای تبدیل مواد اولیه به شکل مومی و سپس شمع است. این بدان معناست که موم زنبور عسل انتخاب بهتری برای محیط زیست است زیرا حداقل پردازش می شود ، نیازی به مواد شیمیایی ندارد و محصول نهایی کاملاً زیست تخریب پذیر است.

می توانید بدون ترس از خاک ، موم زنبور عسل را در یک اتاق بدون تهویه بسوزانید. در حقیقت ، بسیاری گزارش می دهند که شمع را در اتاق خواب قبل از خوابیدن به مدت حدود 30 دقیقه روشن کرده اند. موم زنبور عسل ضد حساسیت است ، برای کسانی که آلرژی محیطی ، حساسیت و حتی آسم دارند مفید است. برای تمیز نگه داشتن هوای خود تا حد امکان ، قبل از هربار استفاده از فتیله ها را قطع کرده و شمع را با فرو بردن فتیله در حوضچه مومی خود بجای دمیدن خاموش کنید ، زیرا هر دو اقدام از سیگار کشیدن جلوگیری می کند.

سرانجام ، کیفیت نور طلایی ساطع شده از شمع های موم زنبور عسل از نمونه های مشابه پارافین پیشی می گیرد. به دلیل نقطه ذوب زیاد موم ، موم زنبور عسل قوی تر و روشن تر از پارافین می سوزد و همان پرتو نور خورشید را ساطع می کند – چقدر فوق العاده است!

هزینه کل

بنابراین در پاسخ به سوال دوستم: اگرچه ممکن است هزینه اولیه بیشتر از شمع های پارافینی به نظر برسد ، اما موم زنبور عسل بسیار طولانی تر می سوزد – دو برابر زمان سوزاندن شمع های دیگر. موم زنبور عسل دارای نقطه ذوب بسیار بالاتری نسبت به پارافین است – در واقع ، بیشترین نقطه ذوب را در بین موم ها دارد ، بنابراین بسیار آهسته تر می سوزد. هزینه سوزاندن فقط پنی در ساعت است و موم زنبور عسل بسیار مقرون به صرفه تر از پارافین در طول زمان است.

شمع های موم زنبور عسل را می توانید در بازارهای مواد غذایی ، فروشگاه های مواد غذایی سالم و البته به صورت آنلاین خریداری کنید. شمع های موجود در این پست متعلق به The Beeswax Co. ، یک شرکت آمریکایی است که به سنت و کیفیت اختصاص داده شده است و در سطح بین المللی عرضه شده است ، و من آنها را به شدت توصیه می کنم.

هر کجا شمع می خرید ، مراقب تقلید باشید! به دنبال موم 100٪ خالص زنبور عسل باشید ، مومی که از مهر و موم اطراف هر سلول در لانه زنبوری به دست می آید. برخی از شرکتها موم زنبور عسل خود را با پارافین ، نخل یا موم سویا بریده و هنوز آنها را شمع “موم زنبور عسل” می نامند ، بنابراین برچسب ها را بخوانید. همچنین ، مطمئن شوید که فتیله از الیاف طبیعی (مانند پنبه یا کنف) ساخته شده است و سیم فلزی (که گاهی اوقات ممکن است حاوی سرب باشد) نداشته باشد و بوهای مصنوعی یا رنگهای شیمیایی به آن اضافه نشده باشد. موم عسل خالص باید دارای عطر عسل و رنگ طلایی طبیعی باشد.

بسوز عزیزم بسوزان!

دیدگاهتان را بنویسید