بهترین نوع نان برای کاهش وزن و کاهش وزن – دکتر رویا خادمیان


نان برای لاغری - بهترین نوع نان برای کاهش وزن و کاهش وزن

بهترین نوع نان برای کاهش وزن و کاهش وزن

برای لاغری و کاهش وزن بهتر است نانی را انتخاب کنید که چربی کمتری دارد. در ادامه این نان ها را بررسی می کنیم. نان جو یکی از بهترین انواع نان برای کاهش وزن است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نان فواید زیادی برای سلامتی دارد. فواید تغذیه ای نان این غذا را به یک وعده غذایی ارزشمند تبدیل کرده است. البته نان تهیه شده از آرد سبوس دار. به خاطر داشته باشید که نان فواید زیادی دارد. تعادل باید در طول مصرف حفظ شود.

جو یکی از مفیدترین غلات است ، ارزش غذایی بالایی دارد و به عنوان یک غذای مفید در نظر گرفته می شود و سالهاست که توصیه می شود. نان جو همچنین می تواند از گرسنگی به دلیل وجود کربوهیدراتهای پیچیده جلوگیری کند و این ممکن است برای اثبات تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

رژیم غذایی ایرانیان به گونه ای است که برای هر وعده غذایی به نان نیاز است. یکی از دلایل اصلی غلبه ایرانیان ، نان و برنج فراوان در رژیم غذایی آنها است. مصرف نان همراه با هر غذایی یک عادت غذایی ناسالم است. اما اکثر ایرانیان نان را مواد اولیه سفره خود می دانند. بنابراین اگر نان را از روی میز بر ندارید ، بهتر است نانی را انتخاب کنید که چربی کمتری دارد. در ادامه این نان ها را بررسی می کنیم.

نان بربری:

نان بربری یکی از محبوب ترین نان های سنتی در ایران است. این نان از آرد نیمه کامل تهیه می شود. سبوس نان بربری به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید. هر نخل نان بربری دارای 75 تا 80 کالری است.

نان تفتون:

تافتون همچنین طرفداران زیادی دارد. این نوع نان قبلاً بدون نمک پخته می شد ، بنابراین برای بیماران مبتلا به فشار خون مناسب بود. هر نخل نان تافتون حاوی 35 کالری است.

نان سنگک:

اخیراً نان سنگک از آرد سبوس دار بدون سبوس تهیه می شود. این نان یک سر و گردن از سایر نان های ایرانی بالاتر است. زیرا از آرد گندم کامل تهیه شده است. آرد سبوس دار آردی است که سبوس ندارد. اگر می خواهید وزن کم کنید ، نان سنگکی پخته شده با آرد سبوس دار را انتخاب کنید. هر نخل نان سنگک حاوی 75-80 کالری است. نان سنگک بهترین نان برای لاغری است.

کارشناسان تغذیه معتقدند اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، هرگز نان را از رژیم غذایی خود حذف نکنید. زیرا با حذف این مواد دچار سوء تغذیه خواهید شد. کارشناسان همچنین معتقدند که نان های سبوس دار برای کاهش وزن و حفظ تعادل سطح قند خون مفید هستند. این از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کند. حتما متوجه شده اید که کیفیت نان بستگی به نوع آرد دارد. در صنعت نان ، آرد گندم به چهار روش مختلف تولید و مصرف می شود.

آرد سبوس دار ، بیکینگ پودر ، آرد ستاره ای و آرد صفر. از آرد گندم کامل برای تهیه نان سنگک و نان گندم کامل استفاده می شود. در این نوع آرد ، پوست گندم در حین آسیاب شدن از دانه جدا نمی شود و بالاترین ارزش غذایی را دارد. نان تهیه شده از آرد گندم کامل بهترین نان برای کاهش وزن و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید