بهترین غذاها برای پایان دادن به جشن کدامند؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده اند که روزه داری می تواند فوایدی داشته باشد ، اما هیچ اجماعی در مورد اینکه کدام غذاها برای قطع یا پایان روزه داری بهتر است وجود ندارد.

در سال های اخیر ، به لطف رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب ، همراه با انواع دیگر روزه ها ، رواج یافته است.

هنگام توصیه به فرد در مورد کاهش کالری مصرفی در هر روز یا شب ، رویکردهای متفاوتی وجود دارد.

مهم نیست که چقدر کالری می خورید تا افطار کنید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله درباره روزه داری و فواید احتمالی آن است. او در مورد اینکه برای افطار بهتر است غذا بخورد صحبت می کند و به روزه های کوتاه مدت و روزه های طولانی اشاره می کند.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا آنها معتقدند که با روزه گرفتن یا روزه گرفتن می توانند سلامت و طول عمر خود را افزایش داده و همچنین وزن خود را کاهش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که برای بقا به دلایل معنوی یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه داری روزانه ، روزه داری شب طولانی و رژیم های روزه داری است که زمان غذا را محدود می کند.

شواهد حاصل از آزمایشات روی حیوانات نشان می دهد که روزه داری متناوب ممکن است در کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان معتقدند که این ممکن است به دلیل اثرات گرسنگی بر ریتم های شبانه روزی ، میکروبیوتای روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا به دلیل تغییر در متابولیسم بدن است. از آنجا که روزه داری کار می کند ، منبع انرژی بدن را از گلوکز به چربی و کتون ها تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب بهبود می بخشد و بر سلامت و پیری تأثیر مفیدی دارد.

بیشتر بخوانید: رژیم ناشتا چیست؟

آیا مهم نیست که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، توصیه می کنند که مردم از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری این است که انرژی دریافتی از غذا به روزها یا ساعتهای خاصی محدود می شود. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد بعد از یک دوره ناشتایی دوباره شروع به خوردن می کند ، قند خون او افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، آنچه می خورید یا آنچه در طول روزه نمی خورید مهمتر از چیزی است که برای افطار می کنید.

با این حال ، ممکن است رژیم غذایی روزه دار از کربوهیدراتهای تصفیه شده کمتری برای افطار استفاده کند ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می توانند منجر به افزایش وزن شوند.

فست فود مناسب

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل 16 ساعت ناشتایی در شب یا کاهش 600 تا 500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه گرفتن ، روزه دار یا چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود غذا را به مقدار مشخصی محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روش های روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ ها و آب سبزیجات را تا زمانی که از میزان مجاز کالری بیشتر نباشند ، مصرف کنند. آنها همیشه باید آب کافی بنوشند.

مردم باید آگاه باشند که مصرف مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و آمینو اسیدهای شاخه دار می تواند روزه را بی اثر کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب ورزش و روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی تحقیقات اثرات مثبتی را نشان می دهند روزه گرفتن طولانی مدت است ، اما باید تحت نظارت پزشک انجام شود.

در مطالعه ای روی 219 نفر ، 1422 شرکت کننده به مدت 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال ناشتا بودند. در طول روزه داری ، آنها فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات را برای 200-250 کالری می خوردند.

این افراد در 85 درصد بیماریهای جدی خود پیشرفت کرده اند. محققان گفتند که روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده عبارتند از:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، محققان دوباره غذاهای گیاهی ارگانیک را با 800-1600 کالری در روز به مدت 4 روز در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

مجدداً لازم به ذکر است که این تحقیق زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک روزه طولانی نخورند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران شیرده

اگر میزان کالری مصرفی را محدود کرده و متابولیسم بدن خود را تغییر دهید ، روزه می تواند تأثیر مثبتی بر سلامتی داشته باشد.

کمبود کتون می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش دهد و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

انواع مختلفی از رژیم های ناشتا وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم های 5: 2 و 16 ساعته است. آنچه مردم باید بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. به طور کلی ، آنها یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی کاهش می دهند.

هیچ قانون خاصی برای نقض روزه داری وجود ندارد که می گوید غذا خوردن بهتر است. با این حال ، برخی از کارشناسان آن را به مردم توصیه می کنند. از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از قندهای اضافی نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد تنها پس از مشورت با متخصص می توانند رژیم غذایی ناشتایی طولانی مدت را شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید