بهترین سوکت هوشمند ۲۰۲۲


زنی که دوشاخه هوشمند را وصل می کند
دیزی دیزی / Shutterstock.com

به روز رسانی، ۲/۱۸/۲۰۲۲: ما توصیه های خود را بررسی کرده ایم و مطمئن هستیم که هنوز بهترین دوشاخه های هوشمندی هستند که می توانید بخرید.

در سال ۲۰۲۲ در دوشاخه هوشمند به دنبال چه چیزی باشیم

اکثر دوشاخه های هوشمند دارای همان قابلیت های عمومی هستند. آنها می توانند جریان برق را برای روشن و خاموش کردن دستگاه ها باز یا مسدود کنند. با این حال، این تنها در صورتی کار می کند که دستگاه دارای کلید برق باشد که بتوان آن را “روشن” کرد.

به عبارت دیگر، اگر دستگاه شما بعد از وصل کردن به پریز برق قابل روشن شدن باشد، با دوشاخه های هوشمند کار می کند. اگر بعد از وصل کردن یک دستگاه برای روشن کردن آن باید دکمه ای را فشار دهید، با دوشاخه هوشمند کار نمی کند. این را قبل از خرید هر دوشاخه در نظر داشته باشید.

دوشاخه های هوشمند را می توان به بسیاری از دستیارهای هوشمند مانند Google Assistant، Alexa، Siri، HomeKit و IFTTT متصل کرد. این به شما امکان می دهد با استفاده از دستیار صوتی مربوطه، معمولاً از طریق یک برنامه و از طریق صدا، آنها را کنترل کنید.

بنابراین، اگر یک اسپیکر هوشمند Echo دارید و می‌خواهید حداکثر استفاده را از دوشاخه هوشمند خود ببرید، به دنبال یک بلندگوی دارای الکسا باشید. همین امر در مورد سایر دستیارهای صوتی نیز صدق می کند. دوشاخه های هوشمند معمولا با همه اکوسیستم ها کار می کنند، اما استثناهایی وجود دارد!

اندازه دوشاخه هوشمند عامل مهم دیگری است که باید در نظر بگیرید. برخی از آنها فوق العاده حجیم هستند و می توانند چندین پریز برق AC را درست در کنار یکدیگر قرار دهند. به یاد داشته باشید، تنها به این دلیل که دوشاخه هوشمند بزرگتر است، به این معنی نیست که ویژگی های اضافی را ارائه می دهد یا عملکرد بهتری دارد.

آخرین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که دوشاخه های هوشمند اساساً همان پریزهای هوشمند هستند. تفاوت اصلی این است که پریزهای هوشمند بزرگتر هستند که معمولاً سوکت های بیشتری برای اتصال چندین دستگاه فراهم می کند.

بیایید نگاهی دقیق تر به برخی از بهترین دوشاخه های هوشمند موجود در بازار بیندازیم.

پریز Wyze در خروجی چوب
wizz

موارد مثبت

 • عملکرد و عملکرد بالا با قیمت مقرون به صرفه
 • حالت تعطیلات را برای امنیت بیشتر ارائه می دهد
 • قابلیت اتصال به سایر دستگاه های خانه هوشمند با IFTTT
 • Wyze برای پیمایش آسان است

منفی

 • سیری اپل را پشتیبانی نمی کند
 • به وای فای ۲.۴ گیگاهرتز نیاز دارد

هنگامی که به دنبال یک دوشاخه هوشمند هستید، چیزی می خواهید که قابل اعتماد، مقرون به صرفه باشد و عملکرد عالی ارائه دهد. اما شما همچنین یک دوشاخه هوشمند می خواهید که خیلی حجیم نباشد. به همین دلیل است که ما دوشاخه هوشمند Wyze را به عنوان بهترین انتخاب کلی خود انتخاب کردیم.

این پلاگین با الکسا، دستیار گوگل و IFTTT کار می کند. هنگامی که برنامه Wyze را دانلود می‌کنید، می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های موجود در برنامه، به راحتی در چند دقیقه پلاگین را راه‌اندازی کنید. شما باید به وای فای ۲.۴ گیگاهرتز متصل باشید، اما از آنجا می‌توانید دوشاخه را روشن و خاموش کنید، تایمر تنظیم کنید، زمان‌بندی ایجاد کنید و مدت زمان روشن بودن دوشاخه را پیگیری کنید. دوشاخه هوشمند همچنین اتصال عالی را فراهم می کند، بنابراین می توانید کنترل کامل آن را در هر کجا که هستید در دست بگیرید.

این دوشاخه دارای ساختاری مستطیلی است که برای پریزهایی با سوکت هایی که به صورت عمودی روی هم قرار گرفته اند مناسب است، و با قرار دادن چندین شاخه Wyze روی هم مشکلی نخواهید داشت. این باعث می شود آن را برای اکثر استفاده ها عالی کند.

دوشاخه هوشمند Wyze ارزش فوق العاده ای را ارائه می دهد، به خصوص به دلیل قیمت پایین آن ۲۰ دلار برای دو سوکت. اگر به دنبال یک واحد مجزا هستید، می‌توانید در عوض یک بسته نرم افزاری را با قیمت ۱۲ دلار دریافت کنید.

بهترین دوشاخه هوشمند کلی

دوشاخه Wyze، دوشاخه هوشمند وای فای ۲.۴ گیگاهرتز، با الکسا، دستیار Google، IFTTT، بدون نیاز به هاب، ۲ پک، سفید کار می کند

Wyze بهترین دوشاخه های هوشمند موجود در بازار را دارد و آنها نیز مقرون به صرفه هستند! آنها با Google Home، Amazon Alexa و IFTTT کار می کنند.

سوکت های Broadlink در پورت
پیوند گسترده

موارد مثبت

 • نیازی به نصب برنامه شخص ثالث نیست
 • عملکرد و اتصال قدرتمندی را ارائه می دهد
 • راه اندازی سریع و آسان
 • قابلیت های مشابه پریزهای گران تر

منفی

 • به وای فای ۲.۴ گیگاهرتز نیاز دارد
 • به الکسا یا دستیار گوگل نیاز دارد
 • سیری یا HomeKit اپل را پشتیبانی نمی کند

آیا به دنبال یک دوشاخه هوشمند ارزان قیمت هستید که بتواند این کار را انجام دهد؟ هر دوشاخه هوشمند BroadLink فقط ۸ دلار قیمت دارد، اما می توانید سه عدد را با قیمت ۱۷ دلار یا پنج عدد با قیمت ۲۸ دلار دریافت کنید. توصیه می کنیم بسته ۳ تایی را انتخاب کنید زیرا تقریباً یک بسته را رایگان دریافت می کنید.

ما به چند دلیل این را به عنوان بهترین گزینه بودجه انتخاب کردیم. برای شروع، قطعاً یکی از ارزان‌ترین دوشاخه‌های هوشمند موجود در بازار است، در حالی که هنوز ارزش بالایی دارد. این پلاگین به شما نیاز دارد که دستگاه‌های دارای الکسا یا دستیار گوگل را داشته باشید و همچنین با IFTTT کار می‌کند.

هیچ برنامه شخص ثالثی برای دانلود وجود ندارد، بنابراین باید آن را به یک دستیار صوتی وصل کنید، اما به هر حال اگر در حال تزئین خانه هوشمند هستید، احتمال زیادی وجود دارد که از یکی از این برنامه ها استفاده کنید.

پس از اتصال، می‌توانید دوشاخه را با صدا کنترل کنید، تایمر تنظیم کنید و زمان‌بندی ایجاد کنید. حالت Away نیز وجود دارد که در زمان‌های تصادفی دوشاخه را روشن می‌کند تا به نظر برسد که در خانه هستید. این پلاگین از سیگنال وای فای ۲.۴ گیگاهرتز استفاده می کند و ساختاری مستطیلی دارد. می توانید به راحتی سه تا از آنها را روی هم قرار دهید، بنابراین می توانید به راحتی از آنها در پریزهای استاندارد استفاده کنید.

بهترین دوشاخه هوشمند مقرون به صرفه

سوکت هوشمند Wyze

آیا فقط به یک دوشاخه هوشمند اقتصادی نیاز دارید که کار را انجام دهد؟ BreadLink شما را تحت پوشش قرار می دهد، مشروط بر اینکه به دوشاخه ای که با HomeKit کار می کند نیاز نداشته باشید.

اجزای خارجی wyze در زمینه زرد
wizz

موارد مثبت

 • قادر به کنترل سوکت ها به طور مستقل
 • حالت تعطیلات را ارائه می دهد که می تواند برای امنیت استفاده شود
 • قابلیت اتصال به سایر دستگاه های خانه هوشمند با IFTTT
 • راه اندازی سریع و آسان در برنامه Wyze یا از طریق بلوتوث
 • مصرف انرژی را کنترل می کند

منفی

 • سیری یا HomeKit اپل را پشتیبانی نمی کند

اگر یک دوشاخه هوشمند می خواهید که بتوانید آن را بیرون بگذارید، به چیزی نیاز دارید که ضد آب باشد. برای انتخاب ما، یک گزینه Wyze دیگر داریم! پلاگین هوشمند خارجی Wyze همانطور که از نامش پیداست برای استفاده در فضای باز طراحی شده است. این استاندارد IP64 در برابر آب و گرد و غبار مقاوم است و اتصال آن به مناطقی که در معرض باران، برف، گرد و غبار، باد و خاک بوده اند را ایمن می کند.

این پلاگین ۱۶ دلار قیمت دارد و با الکسا، دستیار گوگل و IFTTT کار می کند. شما به راحتی می توانید از دستورات صوتی، برنامه Wyze یا برنامه دستیار هوشمند برای کنترل دوشاخه خود از داخل خانه استفاده کنید.

دو سوکت در سوکت خارجی Wyze وجود دارد، بنابراین می توانید حداکثر دو دستگاه را متصل کنید. با این حال، شما می توانید هر سوکت را به طور مستقل کنترل کنید، بنابراین در صورت نیاز به روشن یا خاموش کردن یک چراغ خاص، مشکلی وجود ندارد.

با برنامه Wyze، می توانید به سرعت دوشاخه را نصب کنید، آن را روشن و خاموش کنید، تایمر تنظیم کنید و زمان بندی ایجاد کنید. حتی می توانید میزان مصرف انرژی را ردیابی کرده و هشدارهایی را در زمانی که دستگاه از مقدار مشخصی برق استفاده می کند تنظیم کنید.

اگرچه این دوشاخه در خارج خواهد بود، اما دامنه Wi-Fi گسترده ای تا ۳۰۰ فوت در یک فضای باز دارد. این اتصال بهتری را برای شما فراهم می کند و به شما امکان می دهد تا دوشاخه را به طور قابل اعتماد از سراسر خانه خود کنترل کنید.

بهترین دوشاخه هوشمند فضای باز

دوشاخه هوشمند خارجی Wyze

اگر می خواهید یک دوشاخه هوشمند در فضای باز داشته باشید، به چیزی نیاز دارید که هم در برابر آب و هم در برابر آلودگی مقاوم باشد. دوشاخه خارجی Wyze دقیقاً همین است و شما همچنین قادر خواهید بود دو دستگاه را به طور همزمان وصل کنید!

بهترین دوشاخه هوشمند الکسا آمازون: دوشاخه هوشمند آمازون

دوشاخه هوشمند آمازون در پس زمینه آبی
آمازون

موارد مثبت

 • سازگاری عالی با دستگاه های آمازون الکسا
 • راه اندازی سریع در اپلیکیشن الکسا
 • اتصال قدرتمند و با کارایی بالا

منفی

 • کمی گران است
 • هیچ دستیار صوتی دیگری به جز الکسا را ​​پشتیبانی نمی کند
 • به وای فای ۲.۴ گیگاهرتز نیاز دارد

اگر می‌پرسید بهترین دوشاخه هوشمند برای بلندگوی هوشمند الکسا یا نمایشگر هوشمند شما چیست، احتمالاً از آمازون است. آمازون به ساخت برخی از محبوب ترین فناوری های خانه هوشمند امروزی مانند Amazon Echo معروف است. با دوشاخه هوشمند ۲۵ دلاری، اتصال به خانه هوشمند الکسا آسان است.

این پلاگین منحصراً با الکسا کار می کند – کاربران Google Assistant، IFTTT و Apple HomeKit باید پلاگین دیگری پیدا کنند. با اپلیکیشن الکسا در اندروید یا آیفون، می‌توانید به راحتی پلاگ هوشمند آمازون خود را راه‌اندازی کنید و همه ویژگی‌های این پلاگین از جمله کنترل صوتی، زمان‌بندی و کنترل برق را کنترل کنید. با این حال، باید دوشاخه را به وای فای ۲.۴ گیگاهرتزی خود وصل کنید، بنابراین نمی توانید آن را فقط با الکسا پیکربندی کنید و روزانه به آن متصل شوید.

با استفاده از دوشاخه هوشمند آمازون، می‌توانید به‌طور یکپارچه روتین‌های الکسا را ​​ایجاد کنید و آن‌ها را به بهترین پلاگین برای کسانی که از اکوسیستم الکسا برخوردار هستند تبدیل کنید. دوشاخه هوشمند آمازون همچنین دارای یک طراحی مستطیل شکل با صرفه جویی در فضا است که متناسب با پریزهای عمودی قرار گرفته است.

بهترین دوشاخه هوشمند الکسا آمازون

بهترین دوشاخه هوشمند دستیار گوگل: پریز هوشمند کاسا

یک دوشاخه هوشمند در اتاق کودک قرار دهید
خزانه داری

موارد مثبت

 • ادغام عالی با Google Nest
 • با بسیاری از دستگاه های شخص ثالث به خوبی کار می کند
 • می تواند آن را بخرد
 • حالت دور را برای ترساندن غریبه ها ارائه می دهد
 • مصرف انرژی را کنترل می کند

منفی

 • به وای فای ۲.۴ گیگاهرتز نیاز دارد
 • سیری یا HomeKit اپل را پشتیبانی نمی کند

پلاگین هوشمند Kasa به خوبی با Google Nest جفت می شود و ادغام می شود. پس از دانلود برنامه Kasa و راه‌اندازی پلاگین، می‌توانید آن را به برنامه Google Home در اندروید یا آیفون متصل کنید. پلاگین Kasa همچنین با الکسا و IFTTT کار می کند، بنابراین تا زمانی که از HomeKit استفاده نمی کنید، خوب هستید.

پس از راه‌اندازی دوشاخه، می‌توانید آن را در برنامه Kasa یا Google Home کنترل کنید. می‌توانید تایمر تنظیم کنید، زمان‌بندی ایجاد کنید، دوشاخه را روشن و خاموش کنید، و خانه‌تان را شلوغ کنید و زمان‌های کار و استفاده را کنترل کنید. همچنین می توانید از دستورات صوتی برای کنترل دوشاخه استفاده کنید.

اگرچه این دوشاخه نیاز به اتصال به سیگنال Wi-Fi 2.4 گیگاهرتزی دارد، اما با بسیاری از دستگاه های شخص ثالث، از جمله سایر محصولات کاسا، به خوبی کار می کند. اساساً، اگر از Google Assistant استفاده می کنید و محصولات Kasa را دارید، این مؤلفه ای است که به دنبال آن هستید.

مانند بسیاری از توصیه های دیگر ما، دوشاخه هوشمند کاسا دارای ساختاری مستطیلی برای صرفه جویی در فضا است. این کار فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد!

مجموعه ۲۰ دلاری دارای دو سوکت است، اما شما می توانید یک بسته سه تایی را با قیمت ۲۵ دلار تهیه کنید. اگر به دنبال تزئین خانه خود با فناوری خانه هوشمند هستید، بسته ۳ عددی بهترین ارزش است!

بهترین پلاگین هوشمند برای Google Assistant

دوشاخه هوشمند کاسا HS103P2، درگاه وای فای خانه هوشمند با الکسا، اکو، گوگل هوم و IFTTT کار می کند، بدون نیاز به هاب، کنترل از راه دور، ۱۵A، تایید شده UL، ۲ بسته سفید

دوشاخه هوشمند کاسا با الکسا، دستیار گوگل و IFTTT کار می کند. این ساده و مقرون به صرفه است!

بهترین دوشاخه هوشمند هوم کیت اپل: دوشاخه هوشمند Wemo

پلاگین کاسا در زمینه خاکستری
Wemo

موارد مثبت

 • ادغام عالی با Apple HomeKit
 • با سیری اپل کار می کند
 • اندازه جمع و جور
 • حالت دور را برای ترساندن غریبه ها ارائه می دهد
 • سازگار با اکثر دستیارهای صوتی اصلی

منفی

 • به وای فای ۲.۴ گیگاهرتز نیاز دارد
 • کمی گران است

اگر از سیری در دستگاه iOS خود استفاده می‌کنید یا قبلاً یک هوم کیت اپل دارید، بهتر است پلاگین هوشمند Wemo را امتحان کنید. به خوبی با Apple HomeKit ادغام می شود و برای استفاده از آن در برنامه Apple Home نیازی به هاب یا پل ندارید. این پلاگین با Alexa، Google Nest و IFTTT نیز کار می کند.

برای راه‌اندازی دوشاخه، برنامه Wemo را در iPhone یا Android خود دانلود کنید، دوشاخه هوشمند خود را وصل کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید. دوشاخه‌های Wemo باید به یک شبکه Wi-Fi 2.4 گیگاهرتز متصل شوند، سپس آنها را با Apple HomeKit خود جفت کنید و شما آماده هستید.

شما به کنترل صوتی دسترسی خواهید داشت و می توانید با استفاده از برنامه Wemo یا Apple Home، دوشاخه را کنترل کنید. می توانید برنامه های پیشرفته ایجاد کنید، دوشاخه را روشن و خاموش کنید و حالت Away را روشن کنید تا بازدیدکنندگان ناخواسته را بترسانید.

طراحی مستطیلی برای پریزهایی با سوکت‌هایی که به صورت عمودی روی هم قرار گرفته‌اند بهترین است، و همچنین در صورت نیاز به فضای اضافی، یک نسخه فشرده نیز وجود دارد که ۴۵ درصد کوچک‌تر است.

بهترین پلاگین هوشمند Apple HomeKit