بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چه ؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راه هایی برای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب بوده اند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، رژیم غذایی نامناسب و غیره دچار چاقی یا کاهش وزن شوند. به همین دلیل آنها می توانند باعث ناراحتی آنها شوند و به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های روزانه است که شامل یک وعده غذایی اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی در افراد مختلف متفاوت است و با توجه به نیازهای انرژی و جسمی روزانه هر فرد طراحی شده است.

به طور کلی می توان گفت ، بهترین رژیم درمانی این رژیم غذایی است که:

با رعایت این نکته ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامت فرد کمک کنید.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین ها را برای بدن تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری جدی ، کاهش وزن و افزایش وزن تامین می کند.

نحوه طراحی رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای درمان با متخصص تغذیه مشورت کنند ،

دکتر مهدی شادنوش ، پس از تعیین نوع استخوان بندی ، وزن و قد بدن را محاسبه کرده و برنامه ای متناسب با سن و جنسیت هر فرد تهیه می کند.

رژیم مورد نظر یا رژیم چاقی در صورتی موثر خواهد بود که فرد به دقت و در زمان تعیین شده به آن پایبند باشد. متخصص تغذیه ، دنبال کردن.

درمان تغذیه چیست؟

تغذیه یک درمان اساسی برای بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک زمینه ای و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزار م effectiveثری در کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش در مورد درمان های رژیمی که م andثر هستند و حمایت رفتاری را برای کمک به تغییرات طولانی مدت ارائه می دهند ، مشاوره می دهد.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c بین 5.7 تا 6.4 درصد تشخیص داده می شود و دیابت کل با سطوح 6.5 و بالاتر تشخیص داده می شود ، نقطه عطفی در مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) در صورت عدم تنظیم گلوکز.
خبر خوب این است که در صورت تشخیص زودهنگام رژیم غذایی ، اکثر موارد دیابت قابل کنترل و برگشت هستند. با همکاری نزدیک شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون شما را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

دستورالعمل های ساده و علمی برای غذا خوردن ، با پشتیبانی از رفتار شخصی برای کنترل سلامت شما ارائه می دهد. پروتکل های آنها متناسب با شیوه زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما برای به حداکثر رساندن پایداری بلند مدت است.

ویژگی های تغذیه درمانی برای درمان دیابت

 • درک نقش محور گلوکز-انسولین و غذاهای مختلف
 • کنترل یا پیشگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • هماهنگی دیابت و داروها برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که دستیابی به هدف کاهش وزن طولانی مدت بیشتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک فزاینده متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم در حال حاضر تعاملات پیچیده بین غذا ، ورزش و هورمون هایی را که نقش کلیدی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی دارند ، بررسی کرده است.

با پیاده سازی فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما در کشف شیوه زندگی روزانه خود کمک کنیم و به شما کمک کنیم یک زندگی هماهنگ با بدن خود داشته باشید و از نشاط بالاترین سطح سلامت برخوردار شوید. دکتر شادنوش سلامت و عادات غذایی شما را با هدف ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی که شما را از رسیدن به وزن دلخواه باز می دارد ، به طور کامل ارزیابی می کند.

راههای دستیابی به بهترین رژیم کاهش وزن

 1. اهداف موجود را تعیین کنید
 2. بر اساس درک خود وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کرده و غذا بخورید
 3. تعادل بین رژیم غذایی و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه تمرین
 6. تکنیک های انگیزش و آگاهی

بیماری های قلبی عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و التهاب سیستمیک را نشان می دهد و شیوه زندگی سالم اولین خط دفاعی برای پیشگیری و درمان است.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

در حالی که علم مبتنی بر یک شیوه زندگی سالم در حال گسترش است ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گاهی گمراه کننده در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده اند.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه ای را از افسانه ها و مواد غیرواقعی جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که التهاب را کاهش می دهد اما نیازهای فردی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • بازگرداندن تعادل کلسترول و تری گلیسیرید
 • نگرش مثبت به ورزش
 • درمان مصرف مایعات و نمک
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

بیماریهای دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند حساسیت غذایی ، یبوست ، سندرم روده مستعد و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه اختلالات گوارشی مستقیماً ناشی از رژیم غذایی نیستند ، اما تصور می شود رژیم غذایی در فرایند التهابی که سیستم ایمنی بدن ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم متصل می کند ، نقش دارد. به به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه ، دکتر شادنوش نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً با بهترین رژیم درمانی به شما کمک می کند.

اصول بهترین رژیم درمانی برای بیماریهای گوارشی

این رژیم غذایی بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • رژیم ممنوع
 • FODMAPs برای درمان سندرم روده حساس
 • رژیم غذایی کربوهیدرات ویژه برای درمان بیماری التهابی روده
 • برنامه ریزی وعده غذایی برای آلرژی غذایی
 • تغذیه روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، که به دلیل اثرات کاهش وزن مشهور است ، یکی از قدیمی ترین و بهترین روش ها در تمام درمان های رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد و باعث تولید کتون در کبد می شود. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار کارآمد و تمیز استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند یک ضد التهاب عمیق باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م effectiveثر در بسیاری از موارد رو به افزایش است. شواهدی قوی و معتبر از مزایای بالینی در موارد زیر وجود دارد:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری های قلبی عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

شواهد جدیدتری در مورد مزایای زیر در دسترس است:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • اختلالات سیستم عصبی مانند سرطان مغز ، بیماری آلزایمر ، بیماری پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. اساساً ، در افرادی که داروهای ضد دیابت مصرف می کنند ، همکاری تنگاتنگی بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر شادنوش یک ارزیابی دقیق و عمیق از سلامت تغذیه برای تعیین کفایت و اهداف آن ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود در دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک طبیعی که بدن در طول زندگی خود انجام می دهد) استفاده کرد تا بتواند آن را تا حد ممکن ساده و م effectiveثر کند. از گزینه های رایج اجتناب می کند و پروتکل خود را برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری طراحی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید