بهبود سبد محصولات ایران خودرو در فضای خالی سمند و پژو ۴۰۵


فراخوان خودروهای سمند و پژو ۴۰۵ از خطوط تولید ایران خودرو این فرصت را به این شرکت می دهد تا این دو خودروی قدیمی را با محصولات جدید و بدیع جایگزین کند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، حذف خودرو از بازار بدون ارائه جایگزین مناسب به ویژه در بازار خودرو ایران معمولاً صنعت خودرو و بازار آن را با مشکل مواجه می کند، اما از آنجایی که ما و صنعت خودرویمان با روزهای سخت و جریمه مواجه شده ایم. ما فرصت را تهدید می کنیم، این حذف اجباری بیشتر از ضرر خواهد بود.

قیمت گذاری، فشار و زیان اجباری بر خودروسازان واقعیتی انکارناپذیر است که هدف سمند و پژو ۴۰۵ حداقل می تواند بخشی از این فشار را کاهش دهد.

نکته امیدوارکننده دیگر در خصوص حذف پژو ۴۰۵ و سمند از خطوط تولید ایران خودرو، آماده سازی فضا و شرایط برای تولید محصولی مانند سورن است که می تواند به دلیل عدم حضور ۴۰۵ و سمند، تقاضای بازار را افزایش دهد.

اگرچه بهتر بود با تعیین زمان مناسب جایگزینی برای این دو خودرو از خطوط تولید معرفی می شد، اما لزوم حذف این خودروها از چرخه تولید بر اساس تصمیم دستگاه های مدیریتی فرصت چندانی برای ارائه آنها نمی داد. . جایگزین.

به هر حال «دشمن مایه خیر است…» ضرب المثلی است که در اینجا به کار رفته است.

بدیهی است که این اقدام علاوه بر حذف خودروهای قدیمی و بی کیفیت از مجموعه محصولات شرکت ایران خودرو، به این شرکت فرصت می دهد تا تولید سدان تارا را به عنوان یک محصول مدرن در ایران افزایش دهد.

حذف دو خودروی قدیمی از بازار و جایگزینی آنها با خودروهای جدید، حتی اگر در یک بازه قیمتی نباشند، اتفاق مثبتی است که ترکیب طیف محصولات ایران خودرو را بهبود می بخشد.

از سوی دیگر، بر اساس وعده تولید ۱۸ ماهه شرکت کراس اوور ایران خودرو توسط مدیرعامل ایران خودرو، می توان امیدوار بود که طیف محصولات ایران خودرو نسبت به سال های گذشته مدرن تر شده و پس از گذشت سال ها، مشتریان به سمت خود برسند. مدرن تر. داشتن خودروی ایرانی با مجموعه ای مناسب از امکانات مدرن.

یادداشت از فرشید آصفی