برگزاری رویداد فنی صنعت خودرو


رویداد مشترک فناوری با هدف نمایش آخرین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و نیازهای صنعت خودرو در مهرماه برگزار می شود.

به گزارش پارچین خودرو، خودروهای برقی و متصل نسل جدیدی از خودروهای آینده نگر هستند که بدون آلودگی، دوستدار محیط زیست و هوشمند هستند.

با استفاده از سیستم های کمک راننده (ADAS) و اتصال، این وسایل نقلیه می توانند نقش مهمی در پیشگیری از تصادفات و کاهش صدمات و در عین حال افزایش ایمنی خودرو داشته باشند.

به همین دلیل توسعه پلت فرم ها و زیرساخت های خودروهای برقی در اولویت قرار دارد که توسط گروه توسعه فناوری های نوین خودرو در ستاد توسعه فناوری های هوافضا و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری پژوهش و نوآوری پیگیری می شود. مرکز گروه خودروسازی سایپا.

در همین راستا، دومین رویداد فناوری خودرو آینده برای پاسخگویی به نیازهای فناورانه در حوزه «خودروهای الکتریکی، هیبریدی و متصل» و «تجهیزات زیرساختی و آزمایشی خودرو» و طی آن به نیازهای فناورانه پژوهشگاه و نوآوری سایپا در نظر گرفته شده است. مرکز. شرکت های دانش بنیان دانش، توانمندی و تخصص خود را برای حل آنها ارائه خواهند کرد.

در این رویداد موضوعاتی از قبیل «طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی ارزان قیمت»، «طراحی و ساخت قطعات و واحدهای خودروهای الکتریکی و هیبریدی»، «طراحی و ساخت سیستم‌های کمک راننده پیشرفته»، «توسعه و بحث» ارائه شد. فناوری‌ها و اجزای خودروهای متصل» و «زیرساخت‌های مرتبط» و «طراحی و ساخت خودروهای آزمایشی» و «ایستگاه‌های شارژ خودروها و موتورسیکلت‌های برقی» و تبادل نظر درباره آنها.

این رویداد فناوری ۴ تا ۶ مهرماه سال جاری در مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا برگزار می شود.

نمایشگاهی از آخرین دستاوردها، توانمندی ها و فناوری های شرکت های آگاه و توانمند در صنعت خودرو از دیگر محورهای این رویداد است.