برای رفع یک آسیب‌پذیری مهم، آیفون و آی‌پد خود را به‌روزرسانی کنید – به Geek مراجعه کنید


یک سیب

اپل به‌تازگی به‌روزرسانی iOS و iPadOS 15.4.1 را منتشر کرد، یک وصله کوچک که مشکل تخلیه باتری و آسیب‌پذیری روز صفر را برطرف می‌کند. کاربران باید فوراً به‌روزرسانی شوند تا آسیب‌پذیری را اصلاح کنند، زیرا اپل شواهدی از سوء استفاده هکرها از آن دارد.

طبق یادداشت‌های انتشار به‌روزرسانی امنیتی اپل، آسیب‌پذیری روز صفر به هکرها اجازه می‌دهد تا کد دلخواه را با امتیازات هسته از طریق یک برنامه اجرا کنند. به نظر می رسد که برخی از هکرها متوجه شده اند که چگونه می توانند از “بررسی مرزی” اپل که برای اطمینان از اجرای کدهای مخرب برنامه ها استفاده می کند، دور بزنند.

برنامه ممکن است بتواند کد دلخواه را با امتیازات هسته اجرا کند. اپل از گزارشی مطلع است که این موضوع به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

علاوه بر وصله امنیتی، این به‌روزرسانی باید مشکلات عملکرد باتری را که با به‌روزرسانی ۱۵.۴ معرفی شده بود، برطرف کند. چند کاربر به تخلیه باتری اشاره کردم با این حال، پس از نصب آخرین به روز رسانی، به نظر می رسد که مشکل تخلیه باتری تنها بر برخی از کاربران تأثیر می گذارد.

آسیب‌پذیری روز صفر که CVE-2022-22675 نام دارد، همه مدل‌های آیفون و آی‌پد دارای iOS یا iPadOS 15 را تحت تأثیر قرار می‌دهد. باز هم، برای رفع مشکل باید فوراً به‌روزرسانی شود.

منبع: اپل