با این هک خوشمزه – LifeSavvy، گواکامول سبز خود را حفظ کنید


یک کاسه گواکامول که با چیپس، گوجه فرنگی خرد شده و آووکادو احاطه شده است.
rontav / Shutterstock.com

وقتی صحبت از غذاهایی می شود که به راحتی فاسد می شوند، گواکامول ممکن است در صدر لیست باشد. دیپ خوشمزه مستعد قهوه ای شدن است و در حالی که هنوز خوراکی است، اشتها آور به نظر نمی رسد. خوشبختانه، یک هک برای سبز نگه داشتن شما وجود دارد.

افزودن پیکو د گالو در بالای گواکاموله می‌تواند به سبز ماندن آن کمک کند و طعمی خوشمزه را به یک دستور غذای کلاسیک اضافه کند.

چه در حال آماده کردن گواکاموله خود از قبل باشید و چه امیدوار باشید که باقیمانده های خود را تازه نگه دارید، قرار دادن یک پیکو در بالای دیپ می تواند مانعی ایجاد کند که از رسیدن اکسیژن به پایه آووکادو جلوگیری می کند. در حالی که مسدود کردن اکسیژن از آووکادو یا گواکامول چیزی نیست جدید هک، استفاده از pico برای انجام این کار کمی منحصر به فرد است.

اگر قبلا پیکو د گالو درست نکرده اید، مخلوطی از گوجه فرنگی خرد شده، پیاز قرمز، هالاپنو و آب لیمو است. قبل یا بعد از پایان مهمانی، مخلوط پیکو را روی گواکامول قرار دهید، با پوشش پلاستیکی بپوشانید و در یخچال بگذارید.

وقتی برای استفاده آماده شدید، به سادگی پوشش پلاستیکی را بردارید و سرو کنید. حتی می توانید پیکو را با گواکاموله خود مخلوط کنید تا طعم کمی داشته باشید.

اگر برنامه‌ای برای یک برانچ عید پاک دارید و می‌خواهید مقداری گواک اضافه کنید، این هک هوشمندانه ممکن است سبزترین و خوشمزه‌ترین دستور غذایتان را تا کنون به شما بدهد.