با اندام خود آشنا شوید! (اشکال مختلف بدن را تشخیص می دهد)


قبل از ارائه اشکال مختلف بدن ، به یک نکته مهم توجه کنید: هر فرم بدن زیبا است. همه شکل یکسانی ندارند که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان دسته بندی کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصل رعایت تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

testalkat

انواع بدن

طبق تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس شکل مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از اندام ها را می توان به دو دسته یا دسته های مختلف تقسیم کرد.

مستطیل شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با قسمت بالایی و تحتانی تنه ندارد. همچنین در این اندام ها ، عرض شانه ها تقریباً برابر باسن است. هر یک testalkat یک کد لباس خصوصی وجود دارد که تناسب کلی و اندام ایده آل را نشان می دهد. چنین عضوی معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و تشکیل ماهیچه ها بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به شکل ذوزنقه ای تغییر می کند. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه باریک تر می شود.

شکل گلابی:

در اندام های گلابی شکل ، عرض شانه و قسمت بالای بدن باریک تر از قسمت تحتانی بدن و عرض لگن است. معمولاً افراد دارای چنین اندام هایی کمردرد زیادی دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند کمری باریک تر از بالاتنه و پایین تنه دارند. گاهی اوقات در این دسته ، تفاوت عرض شانه ، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلث:

اندام مثلثی وضعیتی است که در آن عرض بالای تنه باریک تر از قسمت پایین تنه است یا برعکس. اگر عرض شانه ها و قفسه سینه کمتر از عرض باسن باشد ، یک مثلث رو به بالا در ظاهر اندام فرد ایجاد می شود و برعکس ، یک مثلث رو به پایین شکل می گیرد.

بیضی شکل:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد سینه های پهن تر و پهن تری نسبت به شانه ها و باسن خود دارند.

شکل لوزی (الماس)

اندام الماس تنه پایینی پهن تری دارد. در این حالت ، رانها احتمالاً بزرگتر از بازوها هستند.

از اندازه گیری ها برای تشخیص شکل بدن خود استفاده کنید

شما بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها ، بدن خود را تشخیص می دهید. پیدا کردن اندام خود برای برخی افراد دشوار است و می تواند به دو دسته مختلف تقسیم شود. در ادامه نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح می دهیم. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، متر را مستقیماً از پشت سر دقیقاً از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه دور سینه باید از زیر بغل و محدب بودن قفسه سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن کمر راست ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید.خط ایجاد شده در کنار ناحیه این است که برای اندازه گیری دور کمر باید متر را دور خود بپیچید. برای محیط لگن ، متر را روی ستون فقرات قرار دهید و محیط را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر سازمان شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاهی یا قد شکل و فرم بدن را تغییر می دهد. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو حتی اگر لاغر باشند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید