با ارتقای ایمنی و کیفیت، میزان سرقت محصولات سایپا را کاهش دهید


گروه سایپا با همکاری نزدیک با پلیس، اقدامات بسیار موثری را برای ارتقای ایمنی در برابر سرقت خودروها و قطعات آن انجام داده است، به طوری که آمار سرقت محصولات این شرکت به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

به گزارش پرشین خودرو، مدیر مهندسی محصول گروه سایپا در خصوص ایمنی و امنیت خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا گفت: این شرکت همواره خود را متعهد به ارتقای مستمر کیفیت محصولات خود به ویژه پس از درخواست ویژه آقای مهندس سایپا دانسته است. رئیس جمهور و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم ارتقای ایمنی و کیفیت خودرو با برنامه ریزی و شناسایی پروژه های مختلف، موفق به ارتقاء کیفیت، ایمنی و امنیت محصولات شده است.

جاجیک کچیچیان گفت: در همین راستا و به منظور افزایش رضایتمندی مشتریان عزیز، مدت گارانتی و همچنین خدمات کمکی برای کلیه محصولات این گروه از دو سال (طبق قانون) به سه سال از تاریخ ۲۰۱۶ ابتدای سال ۱۴۰۱

وی افزود: با وجود تداوم تحریم های ظالمانه علیه نظام جمهوری اسلامی و صنعت خودرو، علیرغم تعلیق ۶ استاندارد در استانداردهای بالا، با برنامه ریزی های صورت گرفته، تمامی محصولات آتی گروه خودروسازی سایپا به مشتریان و میهن عزیز عرضه می شود. مطابق با ۸۵ استاندارد

کچیچیان گفت: گروه سایپا با تلاش و پشتکار نخبگان جوانان و عزم جمعی همه اعضای سازمان مفتخر است که ایمن ترین خودروی کشور شاهین را به میهن و میهن عزیز تقدیم کند.

وی خاطرنشان کرد: گروه سایپا با همکاری نزدیک با پلیس اقدامات بسیار موثری را برای ارتقای ایمنی در برابر سرقت خودرو و قطعات آن انجام داد به طوری که آمار سرقت محصولات این شرکت کاهش چشمگیری داشت.

کاشیحیان در خصوص اقدامات امنیتی انجام شده در خانواده محصولات X200 گفت: قرار دادن سیستم های ECU، ACU و ICU در داخل اتاق و پشت داشبورد دسترسی سارقان به این قطعات را بسیار سخت می کند و بر اساس گزارش پلیس این قطعات عملاً در محصولات به سرقت رفتند. سایپا به صفر رسیده است.

وی افزود: تغییر مکانیسم قفل درب ها از لینک به کابل و همچنین حذف دکمه قفل داخلی که باعث افزایش امنیت خودرو هنگام بازکردن درب های خودرو از بیرون و همچنین برداشتن قفل درب و درب عقب خودرو می شود. قفل درب سمت شاگرد به منظور محدود کردن دسترسی سارقان به صندوق عقب و ورود آنها به داخل خودرو از دیگر اقدامات در محصولات خانواده X200 است.

مدیر مهندسی محصول گروه سایپا تصریح کرد: تغییر دستگیره های درهای جانبی به حالت Easy Open در کنار سهولت باز شدن و به روز رسانی دستگیره ها، با بازکردن لینک دستگیره از دستگیره مورد نظر، امنیت خودرو را در برابر سرقت افزایش داد.

کشیچیان گفت: در خصوص مکانیزم قفل درب موتور محصولات X200، با عبور کابل درب موتور از لوله فلزی، امنیت درب موتور را بالا برده و از دسترسی سارقان به قفل درب موتور جلوگیری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ردیابی قطعات مهم و پرهزینه (بیش از ۳۰ قطعه که به بیش از ۷۰ قطعه منبسط می شود) با شماره سریال و اتصال آن به شماره شاسی، تا بتوان قطعات مسروقه را ردیابی کرد. از سوی خودروساز و پلیس، اقدام دیگری گروه سایپا در تمامی محصولات گروه خودروسازی سایپا وجود دارد.

کاشیحیان در خصوص محصولات خانواده SP100 (شاهین، آریا) افزود: با توجه به محصولات خانواده SP100، با توجه به فناوری به روز این محصولات، علاوه بر موارد ذکر شده در محصولات X200، خودرو مجهز به سیستم PEPS (ورود بدون کلید)، ESCL (قفل فرمان الکتریکی) و استارت فشاری که ایمنی محصول را از طریق واحد کنترل الکترونیکی (ECU) و BCM مدیریت می کند.

وی خاطرنشان کرد: از نکات مهم و منحصر به فرد محصولات خانواده شاهین می توان به استفاده از پنل های HSS با مقاومت بالا در بدنه خودرو نیز اشاره کرد که علاوه بر افزایش ایمنی خودرو در تصادفات، امنیت را نیز افزایش می دهد. ورود سارقان از طریق خم کردن کلاف درب.