بازی اعتیادآور جدید گوگل به شما امکان می دهد یک کامپیوتر کوانتومی بسازید – بررسی Geek Review


گوگل

به افتخار روز جهانی کوانتوم، که شاید شما آن را جشن نگرفته اید، گوگل و بازی Doublespeak به تازگی راه اندازی شده اند. بازی کیوبیت. این یک بازی مرورگر به طرز عجیبی اعتیاد آور و عمیق است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به مدرک فیزیک کوانتومی یک کامپیوتر کوانتومی بسازید.

تمرکز بازی حول بیت‌های کوانتومی است که کیوبیت نیز نامیده می‌شود، که نسخه کامپیوتر کوانتومی سیستم باینری است. این واحدهای کوچک “اطلاعات کوانتومی” چیزی به نام “ابرجایگاه” را تجربه می کنند، به همین دلیل است که یک کامپیوتر کوانتومی می تواند داده های پیچیده را با سرعتی بی سابقه پردازش کند. البته علم مهم نیست، زیرا این فقط یک بازی است.

در بازی کیوبیت، سعی کنید تا جایی که ممکن است کیوبیت ها را جمع آوری کنید بدون اینکه اجازه دهید آنها خیلی داغ شوند. با گذشت زمان، کامپیوتر کوانتومی شما برای تکمیل پروژه های تحقیقاتی بزرگ به اندازه کافی قدرتمند می شود و می توانید ارتقاهای بسیار خوبی برای مدیریت بهتر تمام کیوبیت های خود دریافت کنید.

گوگل آن را توضیح می دهد بازی کیوبیت موجود در QuanTime، یک منبع کلاس درس برای آموزش کودکان در مورد محاسبات کوانتومی. کودکان ممکن است فرصت بازی داشته باشند بازی کیوبیت در مدرسه، گوگل امیدوار است که بچه ها را در مسیر یادگیری بیشتر در مورد مکانیک کوانتومی قرار دهد.

اکنون، گوگل عمیقاً در تحقیقات کمی ریشه دوانده است و حتی یک پردیس هوش مصنوعی کوانتومی در سانتا باربارا دارد. برخی از بچه‌هایی که این بازی را انجام می‌دهند ممکن است روزی کامپیوترهای کوانتومی را با گوگل توسعه دهند، که ایده جالب و هیجان‌انگیزی است.

منبع: گوگل از طریق Engadget