بازدید رئیس جمهور ونزوئلا از کابین سایپا


در نمایشگاه اختصاصی علم، فناوری و صنعت ایران در ونزوئلا برگزار شد:

نمایشگاه مشترک علم، فناوری و صنعتی ایران و ونزوئلا با حضور شرکت های دانش بنیان و خودروسازان ایرانی در کاراکاس پایتخت ونزوئلا آغاز به کار کرد.

به گزارش پارچین خودرو، به همت معاونت علمی رئیس جمهور، حدود ۸۰ شرکت دانش بنیان و خودروساز ایرانی به منظور ارائه و انتقال فناوری های خود در نمایشگاه انحصاری ایران در ونزوئلا شرکت کردند.

در اولین روز این مراسم نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا نمایشگاه را افتتاح کرد و پس از افتتاحیه از محصولات ایرانی خودروهای دانش بانیان و گروه خودروسازی سایپا بازدید کرد.

وی در بازدید رئیس جمهور ونزوئلا از این نمایشگاه گفت: چهار مدل خودروی ایرانی که قیمت آنها بین ۱۲ هزار تا ۱۶ هزار دلار است از طریق شرکت ونراتو در ونزوئلا مونتاژ می شود.

مادورو تاکید کرد: تولید این خودروها موجب صرفه جویی در اقتصاد مردم این کشور می شود، زیرا در هر صد کیلومتر تنها به هفت لیتر سوخت نیاز دارند.

بر اساس قرارداد همکاری ونزوئلا و خودروسازان ایرانی، واردات خودروهای ایرانی مورد توجه دولت ونزوئلا است و در این نمایشگاه با برگزاری جلساتی با حضور وزیر امنیت و خودروسازان ایرانی، با وزرای کشور راه، حمل و نقل، انرژی و صنایع ونزوئلا، اجرای این توافقنامه بررسی شد.

بر اساس این قرارداد، علاوه بر اینکه تعداد زیادی خودروی ایرانی به ونزوئلا صادر می‌شود، روند فعال‌سازی مجدد کارخانه ونراتو که سایپا حدود ۴۰ درصد آن را در اختیار دارد، برای تولید تعدادی کویک بررسی شد. ماشین ها. و خودروهای ساینا

گروه خودروسازی سایپا با دو خودرو کوئیک اتوماتیک پلاس و ساینا.س در این نمایشگاه حضور یافت. ساینا اس ارزان ترین خودروی ایرانی در ونزوئلا خواهد بود. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ونزوئلا، پیش بینی می شود جایگاه فروش محصولات مذکور سایپا نسبت به سایر خودروسازان موفق تر باشد.

بر اساس این گزارش استقبال خوبی از نمایشگاه و محصولات سایپا شده است و مردم این کشور به محصولات سایپا علاقه مند هستند و به نظر می رسد با حضور در بازار ونزوئلا می توان شرایط خوبی را برای فروش مجموعه سایپا ایجاد کرد. . محصولات

لازم به ذکر است در این نمایشگاه به منظور بررسی وضعیت استقبال و علاقه مردم به خودروهای ایرانی، سامانه ای برای انجام ثبت نام اولیه این محصولات بدون دریافت هیچ گونه وجهی راه اندازی شده و از ابتدای نمایشگاه حدود ۸ هزار متقاضی برای خرید خودروی ایرانی ثبت نام کرده اند و حدود ۴ هزار نفر نیز برای خرید خودرو سایپا اقدام کرده اند.