بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است این قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
امکان سفارش دستور معمول برای همه زنان باردار وجود ندارد. به هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مشورت کردن.

ابتدا به مقاله افرادی که نمی توانند روزه بگیرند بروید خواندن؛ اگر آنها اعضایی هستند که از روزه داری منع شده اند شما نمی کنید ، سپس شرایط روزه را بخوانید.

ما در چه فصلی هستیم؟

شما در حال حاضر روزه می گیرید که ما در فصل بهار هستیم ، حدود 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن زنان باردار و زنان غیر باردار این کاملاً متفاوت است ، یک تفاوت این است که شما زودتر گرسنه خواهید شد. یک زن باردار بیش از 12 ساعت بدون غذا بیرون نروید. چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه ماندن. آنها موادی را در بدن تولید و تجمع می دهند که می توانند از آن باشند آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند آسیب زدن.

شما در چه ماهی از بارداری هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول سوم ، برخی از کارشناسان آن را ممنوع می کنند ، اما از نظر
بیایید نگاهی بیندازیم به)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب و بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. ولی در این دوره 8 هفته اول ، زمان رشد جنین و تکامل سلول های مغزی جنین است بنابراین ، اگر شرایط زیر در این مدت وجود دارد ، روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و قادر به خوردن غذای خاصی نیستید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید تعدادی قول بدهید وعده غذایی خود را افزایش دهید و مقدار هر وعده را کاهش دهید اکنون آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد به اندازه کافی ، به اندازه کافی ناشتا ، توصیه نمی شود

2- اگر ساعات روزه داری و تشنگی ناشی از روزه داری زیاد باشد این دارو برای زنان باردار ساخته شده و همان مواد بالا را در ادرار آزمایش می کند گفتیم قابل مشاهده است ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که تحت آن ، یک زن باردار ، در صورت وجود ، اصلاً نباید روزه بگیرد ما اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن.

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل صبح هنگام سحر و در بین آن ها میل کنید افطار و سحر غذاهای میان وعده ای هستند که حاوی عناصر کمیاب و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع.

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکلات خاصی ندارید ، به شرط تامین انرژی و مواد تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در این دوره روزه داری ممنوع نیست.
حتما به این مدخل توجه کنید زیرا ممکن است شما در گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که در چند ساعت اول گرسنه باشید و آیا تشنه هستید؟ ؛ دوم ، اگر بین افطار و سحر روزه بگیرید ، این را قول می دهید کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای لازم را تأمین کنید هنه
همچنین ، اگر در چند هفته گذشته پیاده روی می کنید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است نه ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید ، سپس به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد تشخیص دهید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است خیر ، مگر اینکه مشکلات دیگری داشته باشید. اگر باردار هستید
غذای سالم و کافی در فاصله بین افطار و سحر و می توانید آب بگیرید و در طول روز احساس گرسنگی نکنید
سریع.
* روزه داری در زنان باردار ، بر اساس حاملگی ، وضعیت نتایج بدن مادر و معاینه مادر. بر اساس هر فرد توانایی های خود را تخمین زده و بر اساس نتایج مشورت کنید پزشک شما در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند او باردار است اما هنوز نمی تواند دلایل روزه را ثابت کند عوارضی در مادر یا نوزاد وجود دارد و مطمئناً هنوز جایی برای این سوال وجود دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

پیوندها:

1- کتاب “ر.در سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و نتایج تولد: جمعیت 3 نفر
مطالعه مبتنی بر هلند

دیدگاهتان را بنویسید