بادی روبان – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه اندام ها بسیار مثر است. جذب موضعی چربی در بدن دستگاه ترکیب باد از طریق تکانه های الکتریکی عمل می کند و در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت های بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعیین شده برای دستگاه مقایسه می شود. این یک تصویر کامل از ترکیب بدن شما و جزئیاتی است که به توجه شما نیاز دارد.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این ابزار یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC از طریق تکانه های الکتریکی ، توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، محتوای ماهیچه و چربی به طور جداگانه چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و نیم تنه ، میزان ایده آل ماهیچه و چربی و همچنین میزان متابولیسم پایه (BMR)

این دستگاه جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن ارسال می کند. بنابراین ، کاربران در اصل باید از این تجهیزات با پای برهنه استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس بسته به توزیع مایعات بدن متغیر است ، توجه به نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. در صورت نادیده گرفتن هر یک از نکات فوق ، نتایج آزمایش ممکن است باعث اختلاف جزئی شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، قبل از اندازه گیری ها فعالیت بدنی سنگین انجام ندهید و در صورت انجام فعالیت ، به اندازه کافی آرامش داشته باشید. زیرا ورزش سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن شما تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق اندازه گیری در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها همیشه باید در یک حالت باشند (برای مثال ، قبل از رفتن به دستشویی و تست) ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند بر اندازه گیری ها تأثیر بسزایی داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتایج اشتباه می شود.
همچنین ، از تمیز بودن زیره اطمینان حاصل کنید ، زیرا خاک یا کثیفی ممکن است مانع جریان نور شود.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. تا 2 ساعت قبل از آزمایش از خوردن هیچ چیزی خودداری کنید ، زیرا مصرف بیش از حد غذا / مایع ممکن است باعث گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام اندازه گیری ترکیب بدن از فرستنده مانند تلفن همراه استفاده نکنید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید