این ویژگی جدید Google Docs بهره وری شما را ساده می کند – Geek Review


نشان‌واره Google Docs در بالای سند Google Docs.
گوگل

زبان فرمت Markdown به شما امکان می دهد اسناد پیچیده را با استفاده از میانبرهای متنی بنویسید، به جای میانبرهای صفحه کلید یا ردیف ضعیفی از دکمه ها برای یک ویرایشگر متن. این یک انتخاب محبوب در میان نویسندگانی است که می‌خواهند تجربه نوشتن سریع و مداوم در بین برنامه‌ها داشته باشند، و اکنون به Google Docs آمده است.

گوگل قبلاً برخی از پشتیبانی از Markdown را به Docs اضافه کرده بود، از جمله توانایی ایجاد نقاط گلوله با قرار دادن فاصله بعد از یک ستاره. اما این شرکت اکنون پشتیبانی Markdown را برای سرفصل‌ها، حروف کج، متن پررنگ، متن خط‌دار و پیوندها گسترش می‌دهد.

پس از فعال شدن Markdown، کاربران Google Docs می توانند یک هشتگ (#) در مقابل یک کلمه یا جمله قرار دهند تا آن را به عنوان تبدیل کند. آنها همچنین می توانند ستاره یا زیرخط بگذارند *در دو طرف کلمه یا عبارت* برای ایتالیک کردن، یا **قطره مضاعف** این نمادها برای پررنگ کردن چیزها هستند.

در حالی که کاربرانی که با اسناد آشنا هستند ممکن است بدانند چگونه همه این کارها را با میانبرهای صفحه کلید انجام دهند، افرادی که بین برنامه ها پرش می کنند یا در دستگاه تلفن همراه تایپ می کنند ممکن است Markdown را ترجیح دهند.

با این حال، طرفداران Markdown از برخی از برنامه های Google ناامید خواهند شد. استاندارد Markdown معمولاً برای رد کردن یک کلمه یا عبارت، دو نماد tilde (~) را فراخوانی می‌کند، اما اسناد به دو نماد (-) نیاز دارند.

علاوه بر این، گوگل Markdown را از طریق سیستم تصحیح خودکار خود پیاده سازی می کند. این بدان معنی است که هر چیزی که در Markdown تایپ کنید به طور خودکار به متن غنی تبدیل می شود. به طور معمول، Markdown نوشته شما را به صورت متن ساده می گذارد اما تغییرات کوچکی برای نشان دادن اینکه کار می کند انجام می دهد. (به عنوان مثال، متن پررنگ معمولاً به نظر می رسد **مثل او**.)

گوگل ممکن است Markdown را به این روش برای جلوگیری از سردرگمی در هنگام اشتراک گذاری اسناد پیاده سازی کرده باشد که منطقی است. اگر فردی که با Markdown آشنا نیست، سندی پر از ستاره های تصادفی و سایر نمادها دریافت کند، احتمالاً احساس سردرگمی زیادی خواهد کرد.

برای فعال کردن Markdown در Google Docs، کافی است یک سند را باز کنید، به Tools بروید و Preferences را انتخاب کنید. تازه واردان باید کمک گوگل را در مورد استفاده از Markdown در اسناد بررسی کنند، زیرا مواردی وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره نکرده ایم. به خاطر داشته باشید که پشتیبانی Markdown به کندی در حال گسترش است و ممکن است مدتی طول بکشد تا به حساب شما برسد.

منبع: گوگل (۱، ۲)