این شرکت ژاپنی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ خودروهای پرنده تولید کند!


وقتی تصویری از آینده را در فیلم‌های علمی تخیلی می‌بینیم، اولین چیزی که نشان می‌دهند اتومبیل‌ها و دوچرخه‌هایی است که در یک شهر با فناوری پیشرفته پرواز می‌کنند. در حالی که ما اتومبیل های منحصر به فرد و قابل تبدیلی را دیده ایم که می توانند مانند هواپیما بلند شوند، ممکن است در حال حاضر کمی دور از ذهن به نظر برسد. با این حال، اگر همه چیز خوب پیش برود، ممکن است تا سال ۲۰۲۵ شاهد یک سرویس تاکسی پرنده با ماشین در ژاپن باشیم.

Skydrive با سوزوکی همکاری می کند تا خودروهای پرنده را به نمایش بگذارد

در سپتامبر ۲۰۲۰، شرکت ژاپنی Skydrive Inc. با تمرکز بر خودروهای پرنده و پهپادهای باری، اولین پرواز وسیله نقلیه منحصر به فرد eVTOL (برخاست و فرود عمودی) با یک نفر به نمایش گذاشته شد. اکنون، همین شرکت با سوزوکی همکاری کرده است تا مدل جدیدی از خودروی eVTOL خود را برای نمایش در نمایشگاه خودروی اوزاکا ۲۰۲۵ توسعه دهد.

Skydrive Inc. فعالیت می کند در حال حاضر سوزوکی یک eVTOL دو سرنشینه می سازد که می تواند به صورت عمودی بلند شود و فرود بیاید، در اطراف شهر پرواز کند و مسافران را به مقصد برساند. این پهپاد دو نفره که اکنون SD-05 نامیده می شود، می تواند یک مسافر را با خلبان/راننده حمل کند و آنها را به مقصدی در محدوده شهر برساند.

این شرکت اخیرا اعلام کرد که با تنظیم کننده حمل و نقل ژاپن و وزارت زمین، زیرساخت، حمل و نقل و گردشگری (MLIT) برای دریافت گواهینامه وسیله نقلیه پرنده بر اساس راهنمای بازرسی پرواز (AIM) صادر شده توسط JCAB به توافق رسیده است.

“سازمان هوانوردی ژاپن درخواست ما را برای صدور گواهینامه نوع در اکتبر ۲۰۲۱ پذیرفت. از آن زمان، ما یک سری گفتگوها با این مقام در مورد راه های توسعه و طراحی این ماشین ایمن داشته ایم. اکنون با JCAB توافق کرده ایم که AIM Part II را به عنوان تعریف کنیم. نوبو کیشی، مدیر ارشد فناوری Skydrive گفت: «از اینجا به همکاری خود با JCAB و کار بر روی برنامه های صدور گواهینامه ادامه خواهیم داد.

در آینده، Skydrive به توسعه وسیله نقلیه پرنده دو نفره خود و بهبود طراحی و اجرای ویژگی های ایمنی ادامه خواهد داد. این شرکت قصد دارد این خودروی پرنده را در نمایشگاه جهانی Osaka 2025 به نمایش بگذارد و یک سرویس تاکسی در ژاپن با ناوگان SD-05 راه اندازی کند.

بنابراین نظر شما در مورد برنامه های Skydrive برای بازاریابی خودروهای پرنده چیست؟ به نظر شما آیا آنها می توانند این کار را با موفقیت انجام دهند؟ نظرات خود را با ما در دانوتک در میان بگذارید.