این تقویم رومیزی Raspberry Pi از رابط کاربری قدیمی مک تقلید می کند – Geek Review


تصویر تقویم رومیزی SystemSix.
مهندسان به هنر نیاز دارند

این مک نیست. این تقویم رومیزی SystemSix است! SystemSix که توسط مهندس نرم افزار سابق Apple John Calhoun توسعه داده شده است، از سیستم Raspberry Pi 3، نمایشگر e-ink و پایه اکریلیک برش لیزری برای تقلید از Macintosh Plus و ارائه به روز رسانی روزانه در مورد آب و هوا و کارهای روزمره استفاده می کند.

SystemSix در ابتدا از پروژه ۱۳Bytes eInkCalendar الهام گرفته شد که از یک کامپیوتر Pi برای نمایش یک رابط تقویم ساده بر روی یک e-ink pad استفاده می کند. اما جان کالهون پس از پخش تصویری از ماه از طریق ساز فرکانس اتکینسون، الهام گرفت که یک تقویم دیجیتالی به سبک مکینتاش بسازد. (الگوریتم dithering اتکینسون تصاویر سیاه و سفید خیره کننده با وضوح پایین تولید می کند. این الگوریتم در کامپیوترهای قدیمی مک محبوبیت دارد.)

مهندسان به هنر نیاز دارند

پس از دریافت خطای قدیمی، جان عکس های فوری از ویندوز و سایر دارایی ها را از شبیه ساز Mini vMac برداشت. این اسکرین شات ها به عنوان پایه ای برای رابط SystemSix عمل می کردند که شبیه یک اسکرین شات از مکینتاش اولیه است.

اما رابط SystemSix تعاملی نیست. این یک تقویم رومیزی ثابت است که طوری طراحی شده است که شبیه یک رایانه شلوغ باشد. Raspberry Pi دائماً تغییرات آب و هوا یا تقویم (به احتمال زیاد تقویم Google) را بررسی می کند، اما برای اینکه صفحه e-ink دائماً به روز نشود، جان آن را برنامه ریزی کرد تا یک بار در روز به روز شود.

تمام اطلاعات پروژه جان در وب سایت مهندسین نیاز به هنر موجود است. توجه داشته باشید که این پروژه باید با Pi Zero، Pi 3 یا Pi 4 کار کند.

منبع: Engineers Need Art (John Calhoun) via Raspberry Pi Foundation