ایلان ماسک توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد


پس از یک پیشنهاد قابل توجه، کمی ناراحتی در هیئت مدیره توییتر، و سپس کمی بازنگری، بالاخره ایلان ماسک توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد، چیزی که به نظر او “بهترین و آخرین پیشنهاد” خود بود. ارزش این معامله ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم است، مبلغی که ماسک به عنوان پیشنهاد اولیه پیشنهاد کرده بود.

ماسک اکنون مالک توییتر است!

معامله خرید توییتر برای ماسک یک معامله تماماً نقدی است و پس از تکمیل کامل تراکنش، به یک شرکت خصوصی تبدیل خواهد شد. گفته می‌شود که این پیشنهاد به اتفاق آرا توسط هیئت مدیره توییتر پذیرفته شد و انتظار می‌رود در سال جاری بسته شود.

به عنوان بخشی از این معامله، ایلان ماسک ۲۵.۵ میلیارد دلار بدهی کاملاً متعهد و تأمین مالی وام را تضمین کرده و حدود ۲۱.۰ میلیارد دلار تعهد سهام ارائه کرده است.

جدای از جزئیات فنی، ماسک در توییتر برای ابراز خوشحالی و صحبت در مورد چگونگی دستیابی او به سایت میکروبلاگینگ بر آزادی بیان و اقداماتی که برای بهتر کردن توییتر انجام خواهد داد صحبت کرد. منتظر ویژگی‌های جدید، الگوریتم‌های منبع باز، خلاص شدن از شر ربات‌های هرزنامه و موارد دیگر باشید. این هم نگاهی به توییت او.

آزادی بیان چیزی است که ایلان ماسک حتی در ارائه پیشنهاد خود به آن اشاره کرد و گفت: “من در توییتر سرمایه گذاری کردم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به بستری برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم و معتقدم آزادی بیان یک الزام اجتماعی برای یک دموکراسی کارآمد است.

فقط برای یادآوری، قبل از معامله، ایلان ماسک با ۹.۲ درصد سهم، جایگاه بزرگترین سهامدار توییتر را به دست آورده بود. ماسک همچنین پیشنهاد می‌کند که قصد دارد توییتر را برای همه، حتی «بدترین منتقدان» خود باز نگه دارد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده به صراحت گفته است که حتی در صورت بازگرداندن حساب کاربری‌اش، به توییتر باز نخواهد گشت.

پاراگ آگاروال، مدیرعامل جدید توییتر می‌گوید: «تویتر هدف و ارتباطی دارد که بر کل جهان تأثیر می‌گذارد. عمیقاً به تیم‌هایمان افتخار می‌کنیم و از کاری الهام گرفته‌ایم که هرگز مهم‌تر از این نبوده است.»

در حالی که به نظر می‌رسد اکثر کاربران پس از خرید ماسک از توییتر راضی هستند، باید دید که این پلتفرم رسانه اجتماعی محبوب چگونه تحت تأثیر قرار می‌گیرد و ماسک اکنون مسئولیت بسیاری از چیزها را بر عهده می‌گیرد. سؤالات مربوط به آینده کارمندان توییتر، وضعیت توییتر و موارد دیگر هنوز نامشخص مانده است.

اگرچه، بسیاری هم از این موضوع چندان راضی نیستند و کمپین “#ترک_توییتر” را در حال حاضر در توییتر راه انداخته‌اند. اما به هرحال ایلان ماسک اکنون صاحب توییتر است. بنابراین، نظر شما در مورد مالکیت ایلان ماسک چیست؟ نظرات خود را با ما در دانوتک در میان بگذارید.