ایلان ماسک اکنون بزرگترین مشارکت کننده در توییتر است


ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خریداری کرده است. در اینجا فلش منفی به این معنی است که سرمایه گذار در مدیریت شرکت مشارکت فعال ندارد. برای در نظر گرفتن این موضوع، سهام جک دورسی، بنیانگذار توییتر، تنها ۲.۲۵ درصد است.

ایلان ماسک ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خرید

ایلان ماسک اکنون ۷ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۶۳۸ سهم در توییتر دارد که او را به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل می کند. ارزش سهام ماسک در توییتر از زمان بسته شدن بازار در روز جمعه، حدود ۲.۸۹ میلیارد دلار بوده است. جای تعجب نیست که پس از انتشار فایل نظارتی، قیمت سهام توییتر در معاملات قبل از بازار حدود ۲۶ درصد افزایش یافت.

به گفته یک ناظر منتشر شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، ماسک سه هفته پیش در ۱۴ مارس سهام را در توییتر خریداری کرد. این توسعه چهار ماه پس از استعفای جک دورسی از مدیرعاملی توییتر صورت گرفت. همانطور که می دانید پاراگ آگراوال، مدیرعامل سابق توییتر، مدیرعاملی توییتر را برعهده گرفت و اکنون نیز هست.

شایان ذکر است که ماسک هفته گذشته در یک نظرسنجی توییتری از طرفداران خود پرسید که آیا توییتر به اصول آزادی بیان پایبند است یا خیر. و از مجموع ۲,۰۳۵,۹۲۴ رای ماخوذه ۷۰.۴% رای “نه” دادند. با توجه به اینکه تاریخ ثبت نام ۱۴ مارس است، این نظرسنجی پس از تصمیم ماسک برای سرمایه گذاری در توییتر انجام شد.

پس از مشاهده نتایج منفی، ماسک ادامه داد که آیا به پلتفرم جدیدی نیاز است یا خیر. با توجه به اینکه توییتر به عنوان یک پلتفرم کاربر عمل می کند، نمی توان به یک نرم افزار یا پلتفرم جدید فکر کرد و از دست دادن آن به معنای از دست دادن پلت فرم کاربر است.

پس به نظر شما چرا ماسک در توییتر سرمایه گذاری کرد؟ نظرات خود را در نظرات زیر بنویسید دانوتک با ما به اشتراک بگذارید