اگر بعد از 60 سال نیاز به کاهش وزن دارید ، می توانید انتخاب کنید: شادی اکنون یا شادی بعدا!


شادی “احساس رضایت و لذت” است.

اگر خوب زندگی کنید ، چه چیزی شما را خوشحال می کند؟ آیا داشتن انرژی ، ارتباط با افراد و چیزهای مورد علاقه شما احساس خوبی دارد؟ فکر می کنم اینها چیزهایی است که اکثر ما را خوشحال می کند.

نکته این است که هیچ یک از این موارد به طور خودکار به وجود نمی آیند – شما باید تلاش کنید تا همه آنها موفق شوند و از آنها لذت ببرید.

اخیراً در مورد شادی با یک مشتری صحبت کردم. او می خواهد وزن کم کند و بهتر بخوابد. اما شما همچنین می دانید که یک احساس خوار هستید و وقتی آب نبات می خورید در حال آرام شدن هستید. آشنا؟

برای بسیاری از ما ، این مشکل به دلایل زیادی وجود دارد. در کودکی ، وقتی از سه چرخه های خود می افتید یا با هوس از خواب بیدار می شوید ، می توانستید شیرین باشید. ارتباط بین درد و تسکین فوری قطع شده است.

ممکن است متوجه شوید که وقتی آب نبات می خورید ، در آن لحظه احساس بهتری دارید. شیرینی ها موذی هستند زیرا به مرکز لذت مغز ضربه زده و حال شما را بهتر می کند. لحظه ای از آن لذت خواهید برد.

اما پس از آن واقعیت آشکار می شود. مشکلی که وی تاکید کرد حل نمی شود. و از خود به دلیل عدم حمایت از هدف کاهش وزن یا رفاه عمومی ساده انتقاد می کند. – چی فکر میکردم؟ شما می توانید بگویید “چرا وقتی می توانستم قدم هایی را بردارم که شادی ماندگارتری را به ارمغان بیاورد ، خودم را اذیت کردم؟

شادی طولانی مدت حسی است که وقتی چشم ها و اعمال خود را بر روی یک هدف بلند مدت متمرکز می کنید ، تجربه می کنید. شما لحظاتی را تجربه می کنید که تمایل به جستجوی شادی لحظه ای به وجود می آید ، اما تکنیک هایی را توسعه داده اید که یادآور هدف عالی شما است.

برای دستیابی به نتایج قابل اطمینان تر و رضایت بخش ، ارزش طراحی یک مانترا را دارد…

“من می دانم در دراز مدت چه می خواهم” یا “این شادی لحظه ای مشکل من را حل نمی کند”

ایده این است که شادی لحظه ای را که افراط و تفریط بیش از حد ایجاد می کند ، تشخیص دهیم ، فقط توجه را منحرف کرده و احتمالاً باعث آسیب شود. این امر شما را از دستیابی به شادی که می توانید از اهداف بلند مدت خود بدست آورید جلوگیری می کند: احساس خوب ، وزن کمتر ، انرژی بیشتر و غیره.

به محض اینکه وسوسه را تشخیص دادید ، متوقف شوید و فکر کنید – آیا در این لحظه ، آیا من لذت فوری این کاسه بستنی یا پیتزای پنیری را می خواهم ، یا می توانم از طریق احساساتم نفس بکشم و به خودم یادآوری کنم که چقدر خوب هستم؟ وقتی وزن بهتر ، انرژی بیشتر و غیره داشته باشم احساس خواهم کرد.

هیچ یک از ما همیشه در این راه موفق نخواهیم بود ، اما وقتی می توانیم بیشتر اوقات موفق باشیم ، به خودمان بسیار افتخار خواهیم کرد.

این روزها برای خوش فرم شدن چه می کنید؟ آیا از سلامت و توانایی های جسمانی خود راضی هستید؟ چرا و چرا نه؟ آیا شخصا بعد از 60 سال وزن کم کرده اید؟ لطفاً به گفتگو بپیوندید.