اپل واچ سری ۸ می‌تواند با سنسور دمای بدن عرضه شود


علاوه بر سری آیفون ۱۴ و مک‌بوک‌های متعدد، انتظار می‌رود اپل هشتمین نسخه از اپل واچ خود را در سال جاری عرضه کند. بنابراین، طبق معمول محصولات اپل، شایعات و گزارش‌ها شروع شده است. اواخر ماه گذشته، گزارشی را دیدیم که نشان می‌داد سری اپل واچ آینده با اتصال ماهواره‌ای عرضه خواهد شد. اکنون، اطلاعاتی در اختیار داریم که حاکی از وجود سنسور دمای بدن در اپل واچ ۸ است.

اپل واچ جدید ممکن است دمای بدن شما را ثبت کند

مینگ چی کو، تحلیلگر معتبر اپل اخیراً در توییتر شایعه جالبی را در مورد ساعت آینده اپل واچ ۸ به اشتراک گذاشته است. طبق توییت او، اپل سال گذشته قابلیت اندازه‌گیری دمای بدن اپل واچ ۷ را لغو کرد. با این حال، این شرکت در نهایت می‌تواند آن را در سری اپل واچ امسال پیاده کند.

کو می‌گوید که اپل ویژگی اندازه‌گیری دمای بدن را در سال گذشته لغو کرد زیرا الگوریتم مربوط به آن نتوانست استانداردهای بالای روش‌های تست شرکت را قبل از مرحله EVT اپل واچ ۷ بررسی کند. با این حال، اگر این الگوریتم بتواند نیازهای بالای شرکت را قبل از ورود اپل واچ ۸ به تولید انبوه برآورده کند، مدل‌های آینده با ویژگی عرضه خواهند شد.

طبق گفته Kuo، پیاده سازی سنسور دمای بدن بر روی گجت‌های هوشمند آنها برای شرکت‌ها چالش برانگیز بوده است. در درجه اول به این دلیل است که دمای بدن یک فرد بسته به دمای محیط به شدت تغییر می‌کند. بنابراین، برای اینکه این ویژگی به درستی کار کند، اپل باید الگوریتم نرم‌افزاری را بهبود بخشد تا دمای بدن که اغلب در حال تغییر است را شناسایی و پیگیری کند و در عین حال عمر باتری را حفظ کند.

کو در یکی از جدیدترین توییت‌های خود گفت: «یک ساعت هوشمند نمی‌تواند از نظر سخت‌افزاری از اندازه‌گیری دمای هسته پشتیبانی کند، بنابراین برای کار کردن با هم به یک الگوریتم عالی نیاز دارد.

علاوه بر این، کو اضافه کرد که به غیر از اپل، سامسونگ نیز برای سری آتی گلکسی واچ ۵ خود با همین چالش مواجه است. از این رو، برخلاف گزارش قبلی، کو پیشنهاد کرد که سامسونگ به دلیل محدودیت‌های الگوریتم، ویژگی اندازه‌گیری دمای بدن را در ساعت هوشمند آینده‌اش اجرا نخواهد کرد.

به غیر از این، انتظار می‌رود اپل واچ ۸ آینده با پشتیبانی از نظارت بر فشار خون و قند خون نیز عرضه شود. اما باید دید که آیا اجرا می‌شود یا خیر. بنابراین، نظر شما در مورد ویژگی جدید اندازه گیری دمای بدن که ممکن است به اپل واچ سری ۸ راه پیدا کند چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید و منتظر بروزرسانی‌های بیشتر در دانوتک باشید.