اپل ممکن است جذابیت iPhone SE را بیش از حد برآورد کرده باشد – Geek Review


عکس آیفون SE
یک سیب

با وجود طراحی قدیمی، آیفون SE 2020 به عنوان جایگزینی مقرون به صرفه برای گوشی های هوشمند پرچمدار اپل مورد تحسین قرار گرفته است. اما رعد و برق دوبار نمی زند و همه اینها. آیفون SE 2022 که به تازگی معرفی شده است، تبلیغات زیادی از سوی مشتریان یا منتقدان دریافت نکرده است و گزارش های جدید حاکی از آن است که اپل جذابیت این گوشی را بیش از حد ارزیابی کرده است.

مطابق با شمارهاپل ۲۵ تا ۳۰ میلیون دستگاه آیفون SE 2020 را در دوازده ماه اول عرضه کرد. انتظار می‌رفت که آیفون SE 5G جدید این اعداد را تکرار کند یا از آن فراتر رود، علی‌رغم این واقعیت که از طراحی قبلی خود استفاده مجدد می‌کند و تنها مزایای جزئی مانند ۵G و پردازنده کمی بهبود یافته به آن اضافه می‌کند.

اما آیفون SE 2022 هیچ رکوردی را نمی شکند. همانطور که قبلا ذکر شد ۹to5Macاین دستگاه هرگز در وب سایت اپل فروخته نشد، که برای هر آیفونی نادر است. علاوه بر این، هر دو مینگ چی کو و نیکی آسیا شما اشاره کردید که اپل احتمالاً به دلیل تقاضای کمتر، تولید آیفون SE را حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد داد.

اپل این اطلاعات را تایید نکرده است، اما منطقی به نظر می رسد. آیفون SE 2022 نه تنها نتوانست همان هیجان قبلی خود را ایجاد کند، بلکه تحلیلگران اقتصادی نگران هستند که رویدادهای جهانی (جنگ اوکراین، قیمت گاز، حملات سایبری و غیره) بر زنجیره تامین و تقاضای مصرف کنندگان برای برخی از محصولات تأثیر بگذارد. اپل ممکن است چنین پیامدهایی را پیش بینی کند.

البته اپل تایید نکرده است که تولید آیفون SE را کند می کند. ما همچنین نمی دانیم که شما انتظار دارید چند دستگاه را ارسال کنید. برای مثال، اگر فروش آیفون SE 2020 کند باشد، ممکن است آیفون SE 2022 اپل یک برنده در نظر گرفته شود.

منبع: مینگ چی کو و Nikkei Asia از طریق ۹to5Mac