اپل در صدر فهرست ۱۰۰ برند ارزشمند دنیا قرار دارد


جایی که سیب این برند که در سال ۱۹۷۶ تأسیس شد، راه طولانی را برای تبدیل شدن به یکی از ارزشمندترین و سودآورترین برندهای جهان طی کرده است. اکنون، هیچ کس تعجب نمی کند که این شرکت در صدر فهرست ۱۰۰ برند با ارزش جهان قرار دارد که نه تنها غول های فناوری مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون، بلکه برندهای دیگری مانند مک دونالد، لوئیز ویتون و دیگران را نیز شامل می شود. که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اپل به با ارزش ترین برند دنیا تبدیل شده است

این شرکت داده و تجزیه و تحلیل مستقر در لندن اخیراً فهرستی از ۱۰۰ برند ارزشمند جهان را بر اساس داده های فعلی بازار منتشر کرده است. این فهرست شامل برندها، از کالاهای مصرفی، فست فودهای زنجیره ای چندملیتی، و شرکت های بزرگ فناوری تا برندهای لباس و خودرو می شود.

در بین تمام برندهای دنیا، اپل با ارزش کل بازار ۹۴۷ میلیارد دلار در صدر شرکت numero uno قرار دارد. اگر به خاطر داشته باشید، این اولین شرکتی بود که در سال ۲۰۲۰ به ۲ تریلیون دلار رسید، اگرچه به دلیل همه گیری ویروس کرونا و عدم وجود بخش جهانی نتوانست این رقم را حفظ کند. این در حالی است که به گفته کانتار، اپل نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد رشد داشته و به با ارزش ترین برند تبدیل شده است. لیست کامل را می توانید در تصویر ضمیمه زیر مشاهده کنید.

لیست با ارزش ترین برندهای دنیا

شایان ذکر است که اپل اخیراً در بازار گوشی های هوشمند برای عقب افتادن از شرکت هایی مانند سامسونگ و شیائومی تلاش کرده است. با این حال، این واقعیت وجود دارد که اپل طیف وسیعی از محصولات پریمیوم مانند iPad، MacBook و Apple Watch را ارائه می دهد که اکثر آنها در ردیف اول خود قرار دارند. علاوه بر این، این شرکت در حال گسترش سبد خود برای سرمایه گذاری هنگفت در درآمد از پایگاه کاربران عظیم خود است.

پس از اپل، گوگل توانست رتبه دوم این فهرست را به خود اختصاص دهد. گوگل توانست به ارزش بازار ۸۱۹ میلیارد دلار برسد که نسبت به سال گذشته ۷۹ درصد افزایش داشته است. پس از گوگل، آمازون به ترتیب در رتبه های سوم و چهارم (۷۰۵ میلیارد دلار) و مایکروسافت (۶۱۱ میلیارد دلار) قرار گرفتند. غول فناوری چینی تنسنت (۲۱۴ میلیارد دلار) در جایگاه پنجم باقی ماند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که امسال ۱۱ برند جدید به این لیست اضافه شده است که آن را به یکی از با ارزش ترین برندهای جهان تبدیل کرده است. این اطلاعات شامل Infosys از هند، Mercado Libre، Aramco، KFC و غیره است. برندهای دیگری مانند شیائومی، سامسونگ، کوالکام، تسلا و متا (فیسبوک سابق) نیز بخشی از این لیست هستند.

بنابراین، نظر شما در مورد تبدیل شدن اپل به با ارزش ترین برند جهان چیست؟ به ما اطلاع دهید که چه فکر می کنید.

به این مورد امتیاز دهید