اپل تولید آیفون SE 3 را به دلیل تقاضای کم کاهش داد


همین چند روز پیش، اپل آیفون SE 3 را معرفی کرد که مدت ها در انتظار آن بودیم، اولین آیفون ارزان قیمت ۵G با پردازنده پرچمدار A15 Bionic که در سری آیفون ۱۳ یافت شد. اگرچه این آیفون می توانست پرفروش ترین آیفون باشد، اما، به نظر می رسد که اپل تولید خود را کاهش داده است.

اپل کمتر از آیفون SE 3 فروخته است

چهار شریک نزدیک اعلام کردند که اپل قصد دارد تولید آیفون SE 3 را ۲۰ درصد کاهش دهد و تعداد دستگاه های SE 3 را بین ۲ تا ۳ میلیون دستگاه در این سه ماهه کاهش دهد. این گزارش خاطرنشان می کند که تصمیم برای کاهش تولید جدیدترین آیفون مربوط به جنگ روسیه و اوکراین است که می تواند مشکل کمبود تراشه جهانی را تشدید کند.

مینگ چی کو، تحلیلگر، همین انتظار را دارد. Kuo اکنون فروش آیفون SE 3 را بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دستگاه در سال جاری تخمین می زند که از ۲۵ تا ۳۰ میلیون دستگاه قبلی افزایش یافته است. اما گفته می شود دلیل این امر چیز دیگری است.

مشخص شد که نه جنگ اوکراین و نه تعطیلی شانگهای تولید آیفون SE 3 را کاهش نمی‌دهند. تنها دلیل این امر کاهش تقاضا است که واقعاً انتظار نمی‌رفت.

آیفون ۵G ارزان قیمت با آخرین پردازنده A15 Bionic احتمالا برای متقاعد کردن مردم به خرید آن کافی نخواهد بود. همچنین تقاضا برای اپل وجود دارد که مدل قدیمی صورتحساب آیفون ۸ را کنار بگذارد و چیزی جدید برای جذب کاربران بیشتر ارائه دهد. طراحی جدید همان چیزی است که ما نیاز داریم!

علاوه بر این، گفته می شود که اپل امسال تولید ایرپاد ۲ را کاهش می دهد. اپل حدود ۷۶.۸ میلیون نسل دوم اپل TWS ارسال کرده است، و کاهش تولید ممکن است به سادگی راه را برای AirPods 3 اخیر و حتی AirPods Pro 2 آینده که ممکن است اواخر امسال در دسترس قرار گیرد، باز کند.

اپل هنوز این خبر را به صورت رسمی منتشر نکرده است و تا زمانی که این اتفاق نیفتد، بهتر است منتظر باشیم تا اپل اعلام رسمی کند. اگر در نهایت مدل‌های آیفون SE 3 کمتری تولید کند، احتمالاً زودتر از حد انتظار به پایان می‌رسد. نظر شما در مورد این تصمیم بالقوه چیست؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!