اپل تولید آیفون را کاهش داده و بر خدمات تمرکز دارد


در این صنعت شکی نیست تکنیک در بحبوحه کمبود جهانی چیپ و حتی جنگ اوکراین، تلاش می‌کند تا از منابع خود عقب بماند. شرکت هایی مانند سیب تولید مدل های آیفون خود را کاهش داد. اکنون، تحلیلگران می‌گویند، اپل در حال کاهش تولید جدیدترین آیفون‌ها و تمرکز بیشتر روی خدماتی مانند Apple Music، Apple Fitness+، Apple TV+ و موارد دیگر است.

اپل می خواهد بیشتر روی خدمات تمرکز کند

گزارش اخیر آلفا سرچ با استناد به یادداشت تحقیقاتی Loop Capital نشان داد که اپل تولید مدل های آیفون خود را ۹ میلیون دستگاه کاهش داده است. علاوه بر این، جان دانوان، تحلیلگر، می گوید که غول فناوری قصد دارد سفارشات آیفون را در سال ۲۰۲۲ به ۲۴۵ تا ۲۵۰ میلیون دستگاه کاهش دهد. علاوه بر این، طبق گزارش قبلی در ماه مارس، انتظار می رود این شرکت تولید آیفون SE 3 را ۲۰ میلیون دستگاه کاهش دهد.

دونووان در یادداشتی به مشتریان نوشت: «با کاهش تعدادی از عوامل، مانند جنگ بین اوکراین و روسیه، اختلالات زنجیره تامین و سایر دلایل رایج، ما نگاهی عمیق‌تر به برخی از چالش‌ها و مسائل می‌اندازیم.

این تحلیلگر همچنین نتایج “تاسف بار” مدل های آیفون ۱۲ مینی و ۱۳ مینی در بازار را برجسته کرد. سال گذشته شاهد توقف تولید آیفون ۱۲ مینی توسط اپل به دلیل تقاضای کم بودیم. و امسال، این شرکت قصد دارد خط مینی را به طور کلی حذف کند. شایعه شده است که با مدل ادعایی آیفون ۱۴ مکس جایگزین خواهد شد.

در گزارش دیگری با استناد به شرکت سرمایه گذاری UPS، Alpha Finder ادعا می کند که اپل بیشتر بر روی خدمات خود مانند iCloud، Apple Music، Apple TV + و دیگران تمرکز می کند، زیرا به متمایز کردن شرکت کمک می کند. این گزارش همچنین به نقل از تحلیلگر دیوید وگت، که از بیش از ۴۰۰۰ کاربر آیفون در چهار منطقه جغرافیایی مختلف نظرسنجی کرده است، اشاره می کند.

به گفته Vogt، تبلیغات و حفظ مشتری در ایالات متحده همچنان بالاست و نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش یافته است. سایر نکات برجسته این نظرسنجی نشان می‌دهد که سرویس‌های موسیقی iCloud، Arcade و Fitness اپل نسبت به چین گران‌تر هستند.

باید دید اپل قصد دارد بیشتر روی خدمات یا محصولات خود تمرکز کند یا خیر! اوضاع برای اپل چگونه پیش خواهد رفت؟ نظر شما در این مورد چیست؟