اپل تایید کرد که عرضه iPadOS 16 را به تاخیر می اندازد


سیب تنها یک ماه تا ارائه نسخه پایدار iOS 16 به کاربران فاصله داریم، اما در مورد iPadOS 16 چنین نخواهد بود. شایعات قبلی حاکی از آن بود که این شرکت عرضه iPadOS 16 را یک ماه به تاخیر می اندازد و این اطلاعات نشان می دهد. اکنون تایید شده است .

iPadOS 16 ماه آینده عرضه نخواهد شد

اپل به‌تازگی به‌روزرسانی بتای iPadOS 16.1 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد، که نشان می‌دهد iPadOS 16 پس از iOS 16 منتشر خواهد شد.

اپل در بیانیه ای به TechCrunch گفت: «این سال بزرگی برای iPadOS است. با ویژگی‌هایی که به‌طور خاص برای iPad طراحی شده‌اند، ما این انعطاف‌پذیری را داریم که iPadOS را طبق برنامه زمانی خودش ارائه کنیم. پاییز امسال، iPadOS با نسخه ۱۶.۱ به‌روزرسانی نرم‌افزار رایگان، iOS را دنبال می‌کند. “

با این حال، اطلاعاتی در مورد زمان وقوع این اتفاق وجود ندارد. شایعات به انتشار ماه اکتبر، احتمالاً همراه با macOS Ventura اشاره می کنند. علاوه بر این، انتظار می‌رود مدل‌های جدید آی‌پد مجهز به آخرین تراشه M2 نیز در همان ماه عرضه شوند و iPadOS 16 را تقریباً در همان زمان در دسترس قرار دهند.

تصمیم برای انتشار iPadOS 16 بعد از iOS 16 عمدتاً به دلیل مشکلات قبلی است. با بسیاری از اشکالات، رابط گیج کننده و سازگاری فقط با آیپدهای M1، این رابط نیاز به بهبودهایی دارد که باعث می شود به روزرسانی iPadOS 16 به تعویق بیفتد. این تاخیر همچنین می تواند دو سیستم عامل را متمایز کند، درست مانند روشی که اپل با iOS و macOS کار می کند. .

اگرچه ممکن است در نهایت باعث ایجاد مشکلاتی برای توسعه دهندگان شود. بسیاری از توسعه دهندگان در حال ایجاد برنامه های مشترک برای iOS 16 و iPadOS 16 هستند و ممکن است مجبور شوند انتشار را به تعویق بیندازند تا با زمان بندی انتشار هر دو سیستم عامل مطابقت داشته باشد.

در همین حال، اپل پیش از عرضه نسخه پایدار، iOS 16 beta 7 را نیز در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. همچنین پیشنهاد می‌شود که توسعه نهایی در حال حاضر انجام شده است و طبق برنامه در ماه آینده منتشر خواهد شد، احتمالاً در ۷ سپتامبر زمانی که سری جدید آیفون ۱۴ وارد می‌شود.

به زودی تمام جزئیات رسمی iOS 16 و iPadOS 16 را دریافت خواهیم کرد. بنابراین، منتظر اخبار مربوط به آن باشید danotik باشید و نظرات خود را در مورد عرضه دیرهنگام iPadOS 16 در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.