اولین شاسی بلند تمام الکتریکی تویوتا با قیمت ۴۲۰۰۰ دلار بالاخره وارد خیابان شد – Geek Review


اولین SUV تمام الکتریکی تویوتا
تویوتا

سال گذشته تویوتا اولین شاسی بلند تمام الکتریکی خود را با نام تویوتا PZ4X معرفی کرد و اکنون خودروهای برقی آن بالاخره آماده حضور در خیابان ها هستند. تویوتا تایید کرده است که شاسی بلندش در این هفته به نمایندگی‌ها می‌رود و قیمت آن از ۴۲۰۰۰ دلار شروع می‌شود.

تویوتا BZ4X کاملاً جدید کمی بزرگتر از RAV4 است، انواع فناوری های لوکس در داخل دارد و برخی از مدل ها حتی دارای پنل های خورشیدی در سقف هستند. این خودرو در دو مدل اصلی عرضه می‌شود: XLE یا Limited، هر دو با انتخاب دیفرانسیل جلو یا AWD. و در حالی که EV از ۴۲۰۰۰ دلار شروع می شود، گران ترین مدل Limited AWD با قیمتی بیش از ۴۸۷۸۰ دلار عرضه می شود.

در مورد مشخصات و ویژگی‌ها، این خودرو به یک بسته باتری ۷۱.۴ کیلووات ساعتی مجهز شده است که به لطف یک موتور ۱۵۰ کیلوواتی، ۲۵۲ مایل EPA را در هر بار شارژ می‌رساند. اما، پس از آن، مدل چهار چرخ متحرک کمی کاهش می‌یابد و می‌تواند تا ۲۲۸ مایل در هر شارژ طی کند.

تویوتا bZ4X SUV در جاده
تویوتا

در حالی که این خودرو از نظر فنی در این هفته به فروش می رسد، می توانید مشاهده کنید که از ماه می به نمایندگی ها می رسد. با این حال، تویوتا اعلام کرده است که در دسترس بودن بسیار محدود خواهد بود. بنابراین ماشین بالاخره رسید، اما پیدا کردن آن برای شما سخت خواهد بود.

اولین ورود تویوتا به بخش خودروهای الکتریکی در ایالات متحده ممکن است محدوده پیشرو یا سرعت های فوق العاده سریع را برای تسلا ارائه نکند، اما ۰ تا ۶۰ را در حدود ۶.۵ ثانیه طی می کند. با این حال، این خودرو هنوز هم چیزهای زیادی برای ارائه با قیمتی قانع کننده دارد، به علاوه از یک نام قابل اعتماد می آید که می تواند به خریداران بالقوه کمک کند تا به برق روی بیاورند.

با قیمت اولیه ۴۲۰۰۰ دلاری، برخی از خریداران ۷۵۰۰ دلار اعتبار مالیاتی فدرال دریافت خواهند کرد که باعث می شود این تویوتا EV کاملاً جدید فقط ۳۴۵۰۰ دلار باشد. با این حال، زمانی که این خودروساز ۲۰۰۰۰۰ خودروی برقی بفروشد، اعتبار مالیاتی فدرال از بین رفته است و تویوتا احتمالاً تا ژوئن به آن دست خواهد یافت. در نتیجه، اگر می خواهید در هنگام خرید تویوتا واجد شرایط تخفیف شوید، باید عجله کنید. یا فقط می توانید یک سوبارو سولترا تهیه کنید که تقریباً همان خودرو است اما برد بیش از ۳۰۰ مایل را ارائه می دهد.

از طریق الکترک