اولین توییت جک دورسی NFT توسط یک ایرانی به قیمت ۴۸ میلیون دلار ثبت شد


پس از ظهور NFT ها در بازار، یک سرمایه گذار ایرانی ارز دیجیتال اولین توییت جهان را که توسط بنیانگذار و مدیر عامل سابق توییتر جک دورسی در سال ۲۰۰۶ ایجاد شد، به نام NFT به قیمت ۲.۹ میلیون دلار خریداری کرد. با این حال به نظر می رسد NFT در سال گذشته ارزش خود را از دست داده است. اگرچه سرمایه گذار آن را در بازار NFT با قیمت ۴۸ میلیون دلار فهرست کرد، بهترین پیشنهاد برای این NFT تنها ۲۸۰ دلار بود! در ادامه به جزئیات NFT خواهیم پرداخت.

اولین توییت NFT بالاترین قیمت ۲۸۰ دلاری را دریافت کرد!

در مارس ۲۰۲۱، NFT اولین توییت جک دورسی، اولین پست جهان در پلت فرم توییتر را به قیمت ۲.۹ میلیون دلار خریداری کرد. دورسی در دسامبر ۲۰۲۰، زمانی که بازار NFT در حال رونق بود، به عنوان یک NFT توییت کرد.

اگرچه پیشنهادات اولیه برای NFT در محدوده ۱۰۰۰ دلار بود، اما زمانی که بازار NFT در اوایل سال ۲۰۲۱ رونق گرفت، استووی وارد عمل شد و مبلغ هنگفتی ۲.۹ میلیون دلار برای خرید NFT پرداخت کرد. استاوی در بیانیه‌ای به فوربس گفت که به دلیل منحصر به فرد بودن NFT و ارتباط آن با شرکت بزرگی مانند توییتر، چنین مبلغ زیادی را به NFT پرداخت کرده است.

اوایل این ماه، Stavi در توییتر اعلام کرد که می‌خواهد NFT اولین توییت ۲.۹ میلیون دلاری خود را به قیمت ۱۴۹۶۹ دلار یا حدود ۴۸ میلیون دلار بفروشد. او NFT را در OpenSea فهرست کرد و متعهد شد که ۵۰ درصد از قیمت را که انتظار داشت از ۲۵ میلیون دلار فراتر رود، اهدا کند. می توانید توییت ضمیمه شده در زیر را بررسی کنید.

با این حال، در یک رویداد شرم آور، بالاترین پیشنهاد برای ۴۸ میلیون دلار NFT فقط ۲۸۰ دلار بود. در حالی که استفی می‌گوید «هیچ‌کس نمی‌داند» چرا قیمت‌ها کاهش می‌یابد، میچ لاکسامانا، رئیس بازاریابی گروه تجاری NFT، می‌گوید که توییت NFT هدف یا هدفی جز داشتن اهمیت تاریخی ندارد.

کاربرد NFT چیست؟ آیا جک دورسی شما را برای شام به دره سیلیکون خواهد برد؟ ارزش واقعی اینجا چیست؟ Laxamana در بیانیه ای گفت: “من معتقدم که زمان به ما گفته است و این NFT ممکن است ارزش خاصی نداشته باشد.” این مجموعه دار NFT به فوربس گفت: «بازار آماده نیست به معنای واقعی کلمه به هر چیزی که یک فرد مشهور یا فرد مشهور پست کند علاقه نشان دهد. “من فکر می کنم سال گذشته زمان خوبی برای آن بود، اما اکنون بسیاری از مردم به ارزش واقعی NFT ها فکر می کنند.”

در زمان نگارش این مقاله، بالاترین پیشنهاد برای یک توییت NFT 4.76 ETH است که کمی بیش از ۱۴۰۰۰ دلار است. NFT بخشی از گروه “Tweets” در OpenSea است و بر روی بلاک چین Polygon ساخته شده است. بنابراین، اگر شما علاقه مند به مناقصه برای آن هستید، آن را در OpenSea بررسی کنید. همچنین، بازخورد شما در مورد کاهش بزرگ NFT در نظرات زیر با ما دانوتک اشتراک گذاری.