اولویت شرکت های دانش بنیان در کلیه پروژه ها / ایجاد مرکز توسعه محصول و مدیریت زنجیره فناوری در ایران خودرو


مدیرعامل ایران خودرو با تاکید بر اولویت و توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان در تمامی مناقصات، مزایده ها و پروژه های این شرکت، از راه اندازی مرکز مدیریت فناوری و توسعه محصول زنجیره ارزش خودرو با هدف حمایت از دانش بنیان خبر داد. . شرکت ها و نخبگان علمی.

به گزارش فارسی خودرو، مهدی خطیبی در نشست راهکارهای اجرایی دستیابی به موضوع سال با مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: از این تسهیل کننده استفاده خواهیم کرد.

وی بر اجرای نتایج مطالعات و تحقیقات تاکید کرد و گفت: استفاده از نخبگان و توان شرکت های دانش بنیان نیز باید منجر به بهبود رویه های کاری در حوزه های مختلف زنجیره ارزش خودرو شود. هدف ایران خودرو بهره گیری از توان نخبگان کشور است که البته عده ای در قالب شرکت های دانش بنیان فعال هستند و برخی دیگر به کار گرفته خواهند شد.

خطیبی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به شعار امسال در حوزه دانش به دور از کار نمایشی، سیاست اجرایی در پیش خواهیم گرفت، تاکید کرد: برای رسیدن به هدف تولید ۷۵۰ هزار خودرو در سال جاری، بحث اشتغال زایی است. در زنجیره ارزش خودرو سفت خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزایش تولید در ایران، خودرو دیزل و هدف گذاری برای تولید ۲۵ هزار دستگاه خودروی تجاری سنگین و نیمه سنگین را یکی از مصادیق اشتغالزایی در زنجیره تامین و تولید این شرکت دانست و گفت: : اجرا خواهد شد.

خطیبی اضافه کرد: با افزایش ۳۵۰ درصدی تولید خودروهای تجاری سنگین و نیمه سنگین برای گروه صنعتی ایران خودرو، امسال ۴ هزار نفر به طور مستقیم تنها در این بخش مشغول به کار خواهند شد و با افزایش تولید به ۷۵۰ هزار دستگاه، تعداد بیشتری نیز به کار گرفته می شود. بیش از ۲۵ هزار فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم در شبکه تامین قرار می گیرد، بدین ترتیب گروه صنعتی ایران خودرو به بهترین نحو و به دور از هرگونه نمایشی نقش خود را در اجرای فرامین رهبر فرزانه انقلاب ایفا خواهد کرد.

وی تولید اقتصادی را هدف اصلی ایران خودرو دانست و با اشاره به اینکه صنعت خودرو از آن چیزی که باید عقب افتاده است، گفت: صنعت خودرو بزرگترین منتقد آن است اما علیرغم توانمندی هایی که به ویژه در حوزه دارد. نیروی انسانی و متخصصان به درستی کار می کند.» ایجاد و ارائه خروجی های مناسب به جامعه که پاسخگوی انتقادات باشد.

خطیبی رویکرد ایران خودرو را به درخواست حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری دانست و گفت: شاخص ها و فرآیندهای عملیاتی را بر اساس پیامدها تعریف و اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: مرکز توسعه محصولات زنجیره ارزش و مدیریت فناوری ایران خودرو با استفاده از توانمندی های شرکت های کلیدی این گروه از جمله ایران خودرو دیزل، تام، سابکو، نرو محرکی، مهرکام پارس و … با استفاده از شرکت های تحقیقاتی گروه از جمله جتکو و ایپکو. به عنوان منبع اصلی علاقه و حمایت برای نخبگان و افرادی که وابسته به دانش، تمرکز بر زمینه های مختلف فنی، اقتصادی، تجاری و غیره هستند، چابکی مبتنی بر دانش در این زمینه ها دنبال خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر حفظ مالکیت فکری ایران خودرو در جذب و جذب نخبگان با رعایت اصل تناسب مهارت ها و مشاغل، گفت: در این راستا ساز و کار و الگوی لازم برای استفاده صحیح از آن وجود دارد. از دانش و قدرت نخبگان باید انتظار داشت.

وی نقش مدیریت آموزش و پرورش در نخبگان ایران را وسیله ای مهم دانست و گفت: این مدیریت باید به عنوان تسهیلگر به خوبی ایفای نقش کند و زمینه و امکانات را برای جذب نخبگان فراهم کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: باید برنامه ریزی های لازم برای کاهش زمان طراحی برای تولید محصول جدید انجام شود.

الخطیبی بر لزوم سرمایه گذاری و توسعه ظرفیت تولید نیروهای محرکه در ایران خودرو تاکید کرد و گفت: باید ظرفیت شرکت های توانمند مانند IPCO، نیروی محرکه، تبرسازان و… ارتقاء یابد تا تولید نیروهای محرک افزایش یابد.

وی بر اولویت و توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان در تمامی مناقصات، مزایده ها و پروژه های ایران خودرو تاکید کرد.

در این جلسه مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو در زمینه های مختلف طراحی، عرضه، تولید خودروهای سواری و سنگین، کیفیت و خدمات پس از فروش دیدگاه های خود و لزوم تحقق شعار سال را مطرح کردند.