انویدیا یک RTX 3080 12 گیگابایتی عرضه کرد، اما موفق باشید


لوگوی انویدیا روی ساختمان
Michael V / shutterstock.com

انویدیا مدل جدید RTX 3080 را با ۱۲ گیگابایت حافظه معرفی کرده است. GPU جدید قرار است امروز از طریق شرکای NVIDIA منتشر شود، اما مانند همه GPU ها، یافتن آن تقریبا غیرممکن خواهد بود.

مهم ترین ارتقا بین RTX 3080 جدید و اصلی، ۲ گیگابایت حافظه اضافی است، اما همچنین دارای ۸۹۶۰ هسته CUDA است که تقریباً ۳ درصد افزایش می یابد. این باید به طور کلی عملکرد بیشتری را در بازی به شما ارائه دهد، اگرچه برای تغییر کامل تصاویر بازی شما کافی نخواهد بود.

به گفته انویدیا، کارت جدید ۳۰ وات بیشتر از کارت اصلی می گیرد، اما همچنان می توانید آن را با یک منبع تغذیه ۷۵۰ وات تغذیه کنید.

همه چیزهای دیگر در مورد GPU جدید یکسان است. این دستگاه همچنان دارای یک ساعت تقویتی ۱.۷۱ گیگاهرتز و همان نوع حافظه GDDR6X است. اما اگر به دنبال کمی حافظه و قدرت بیشتر هستید اما نمی‌خواهید به سراغ ۳۰۸۰ TI یا ۳۰۹۰ بروید، این کارتی است که ارزش بررسی را دارد، با فرض اینکه بتوانید یکی از آن‌ها را پیدا کنید.

قیمت ۱۲ گیگابایت RTX 3080 هنوز در دسترس نیست، و ممکن است قیمت آن در همه جا باشد، زیرا این NVIDIA نیست که قیمت را تعیین می کند. در عوض، شرکای هیئت مدیره آن تعیین می‌کنند که پردازنده‌های گرافیکی چقدر هزینه دارند و بسته به اینکه بازار چگونه پیش می‌رود، احتمالاً قیمت بیشتری از آنچه باید داشته باشد. حتی در این صورت، احتمالاً دقایقی پس از فروش فروخته خواهد شد زیرا تقاضا برای GPU مضحک است.

مربوط: چرا خرید کارت گرافیک در سال ۲۰۲۱ اینقدر سخت است؟
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر