انتقاد از افزایش غیرمنطقی قیمت تاکسی های اینترنتی در تهران


یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران نسبت به افزایش غیرمنطقی قیمت تاکسی های اینترنتی هشدار داد.

به گزارش «فارسی خودرو»، مهدی آقاریان در هفتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مصطفی جماران، اظهار داشت: امیدواریم در زندگی خود از شهدا الگو بگیریم. در قیامت شرمنده این شهدا نباشید.

وی افزود: متن اخطار شماره ۲۹ به شهردار تهران را خواهم خواند. برخی از رسانه ها می پرسند نتیجه تذکرات اعضا به شهرداری چیست؟ دلیل اینکه من مشاهداتم را به صورت اعداد بیان می کنم این است که شورا باید توجه داشته باشد که صبر برخی از اعضا در حد آستانه است و زمانی که تعداد مشاهدات زیاد می شود و پاسخ های داده شده رسمی است و مسائل برای حل و فصل پیگیری نمی شود، معمولا شورا می تواند استفاده کند. ابزارهای دیگر شما برای دنبال کردن نکات.

و این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: از شهرداری خواستیم که وقتی تذکر داده می شود دوستان موضوع را پیگیری کنند و تا حصول نتیجه پیگیری کنند. وقتی تذکری در مورد انتصاب غیرقانونی در سازمانی داده می شود، پاسخ می دهند که به دستور شهردار تهران بوده است، ما می دانیم و خیلی در اشتباه هستید، به دستور شهردار وقت انتصاب غیرقانونی انجام دادید. بعدش چیکار کردی؟ میدونی کی این کارو کرد؟ ردیابی؟ آیا انزوای من تمام شده است؟ انتظار می رود زمانی که اخطار پیگیری موضوع صادر شد، موضوع پیگیری و به اعضا گزارش شود.

تعاملات شهرداری با شورا حداقل در حوزه ای که من دنبال می کنم غیرقابل قبول است و این شکایت را به صراحت اعلام می کنم».

وی در ادامه سخنان خود خطاب به شهردار تهران گفت: برای تاکسی های آنلاین اخیرا شاهد افزایش قیمت ها و گزارش های پراکنده تاکسیرانان آنلاین هستیم که خشم شهروندان را برانگیخته است; لذا شهرداری موظف است بر اساس ماده ۸ دستورالعمل نحوه ارائه فعالیت های ارائه دهندگان خدمات مسافری هوشمند موضوع قانون نظام صنفی در کشور، رونوشتی از تخلفات را به همراه پرونده و پرونده به اتحادیه ارسال کند. فایل. کپی 🀄. گزارش شهرداری گزارش بازرس است و شهرداری بدون شک مسئولیت نظارت بر عملکرد تاکسی های آنلاین را بر عهده دارد و بر اساس ماده ۹ دستورالعمل، سازمان های خدمات رسان هوشمند مسافری موظفند اطلاعات پردازش پرواز و الگوی توزیع سفر را در اختیار شهرداری قرار دهند. درخواست.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شهرداری باید به اطلاعات به دست آمده رسیدگی و قیمت کرایه را بر اساس آن بررسی کند و در صورت مشاهده تخلف طبق قانون عمل کند. لذا به شهردار، معاون حمل و نقل و رئیس سازمان تاکسیرانی هشدار می‌دهم که گزارش جامعی را در این خصوص به شورا ارائه دهند تا معما برطرف شود. در این گزارش باید به دو دلیل افزایش بی‌رویه قیمت تاکسی‌های آنلاین و نحوه نظارت شهرداری بر عملکرد تاکسی‌های آنلاین به وضوح اشاره شود.