امگا 3 در بدنسازی ؛ هفت نیاز در دوزهای متعادل


امگا 3 در بدنسازی

مصرف امگا 3 در بدنسازی برای بازسازی عضلات و بازیابی ورزش اهمیت زیادی دارد. زیرا اسیدهای چرب امگا 3 ، از جمله اسیدهای ضروری برای بدن اینها نقش مهمی در عملکرد بدن دارند.

روغن های حاصل از ماهی های چرب ماهی قزل آلا یا ساردین آنها از منابع طبیعی امگا 3 هستند که خواص زیادی برای ورزشکاران و سایر افراد دارد. اما بهتر است با دقت بیشتری به این مزایا برای ورزشکاران ، به ویژه بدنسازان نگاه کنیم.

فواید امگا 3 در بدنسازی

امگا 3 یکی است اسیدهای چرب اشباع نشده اغلب تنظیم فعالیت بدن ضروری است ، اما نکته مهم این است که به طور طبیعی در بدن ساخته نمی شود و باید از منابع طبیعی یا مکمل ها به دست آید.

چربی ها در بافت ها و سلول های بدن وجود دارند. مقدار متعادل دریافت کنید امگا 3 در بدنسازی بازیابی ماهیچه ها کاملاً ضروری است ، که گامی بسیار مهم برای این تمرین است. در حقیقت ، اسیدهای چرب امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدنسازی

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی چندین مزیت دارد ، از جمله بازیابی. کاهش آسیب عضلانی، درد را کاهش می دهد و موارد دیگر عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می توان ذکر کرد اما فواید این اسید چرب اشباع نشده برای بدنسازی در زیر با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار گرفته است.

1.افزایش اثر ورزش

جالب است بدانید که فشار زیاد بر بدن در حین ورزش مثر است. البته این فشار تأثیر مثبتی دارد و در متابولیسم پروتئین عضلات و همچنین تناسب اندام تعادل ایجاد می کند.

وقتی ورزش و فعالیت بدنی به پایان رسید ، بدن بهبود می یابد. این وضعیت باعث می شود بدن با فشار ایجاد شده در حین تمرین سازگار شود. در مواردی که بدن به طور کامل بهبود نمی یابد ، بیشتر در معرض آسیب فشار قرار می گیرد. در واقع می توان گفت که کاهش فشار ایجاد شده می تواند منجر به آن شود افزایش قدرت بدنی و استقامت بودن. (منبع)

همانطور که گفته شد ، امگا 3 مهمترین تأثیرات را بر بدنسازی ، بازسازی و بازیابی بعد از تمرین دارد که باید روزانه توسط ورزشکاران به میزان متعادل مصرف شود.

2. سوخت و بافت ماهیچه ای

میزان رشد و تولید پروتئین در ماهیچه ها (MPS) برای تجزیه و تحلیل یا ماهیچه به ماهیچه ها سوخت می دهد (MPB) تأثیر زیادی بر عضلات بدنسازان دارد. این بدان معنی است که بدن در وضعیت آنابولیک و در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر سوخت ماهیچه ای بیشتر از رشد ماهیچه ها باشد ، یک حالت کاتابولیک در بدن ایجاد شده است که باعث افتادگی ماهیچه ها و از دست دادن توده عضلانی می شود.

برای عضله سازی امگا 3

مصرف منابع پروتئینی و اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 در بدنسازی به جلوگیری از شرایط کاتابولیک کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از مکمل های پروتئینی با امگا 3 به جلوگیری از ضعف ماهیچه ها کمک می کند.

3. بهبودی پس از آموزش

یکی از مهمترین مسائل در تمرینات قدرتی ، مانند بدنسازی ، رفع ریکاوری و خستگی بعد از تمرین است. موارد زیر در بدنسازی برای رفع خستگی بعد از تمرین و مصرف متعادل و منظم امگا 3 مهم است:

  • به طور موثر آسیب و ضعف عضلانی را کاهش می دهد
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • برای بهبود عملکرد مثر است قلب و ریه ها
  • ورزش به تنهایی قدرت بدنی را افزایش می دهد ، اما امگا 3 این کار را می کند

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

تحقیقات نشان می دهد که مصرف امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. به این ترتیب ، با جذب پروتئین و امگا 3 ، حساسیت به محرک های آنابولیک و افزایش سطح انسولین خون باعث تجمع بافت ماهیچه ای می شود. به این ترتیب ، آنها عملکرد عصبی عضلانی را تسریع می کنند ، بافت ها را ترمیم و رشد می کنند و از سلول ها در برابر آسیب محافظت می کنند.

5. مغز ، سلامت قلب و عروق

سلامت قلب و کاهش خطر بیماری قلبی، بسیار وابسته به مصرف چربی های مفید است. اکسیژن رسانی کافی به شریان های سالم در حین ورزش از فواید مهم امگا 3 در بدنسازی است. این منجر به تمرین بهتر می شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. بنابراین ، مصرف امگا 3 در بدنسازی یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب ضروری برای بدن ، می تواند مغز شما را برای یادگیری سریعتر ، حرکت مناسب ، عملکرد و بازخورد آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر وزن بدنسازان

یکی از رایج ترین س questionsالات بدنسازی در مورد چربی های امگا 3 این است که آیا این چربی وجود دارد یا خیر افزایش وزن یا نه؟ تحقیقات نشان می دهد که مکمل های امگا 3 نقش مهمی در تنظیم و کاهش التهاب دارند چربی های مضر را حذف کنید ون.

با این وجود ، می توان گفت که برای ورزشکاران با دوز متعادل ، امگا 3 می تواند در کنترل کاهش وزن مثر باشد. این بدان معنی است که از کاهش وزن ناشی از مصرف می توان جلوگیری کرد. تحقیقات نشان می دهد که مکمل های امگا 3 در بیشتر افراد باعث افزایش وزن نشده است.

7. شرایط بیماری و جراحی

یک نکته مهم که در آسیب ها موثر است و بهبود سریع آنها قدرت بازسازی عضلات است. مکمل های امگا 3 در بدنسازی ، اگر در حد متعادل و در دوزهای مناسب مصرف شوند ، بافت های ماهیچه ای در عوض از دست دادن ماهیچه جراحی محافظت می شود. این کار حتی برای افراد غیر ورزشکار بسیار م effectiveثر و مفید است.

میزان متعادل دریافت امگا 3

میزان اسیدهای چرب امگا 3 توصیه شده توسط انجمن قلب آمریکا 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های چرب به دست آورد. توجه داشته باشید که سوخت به ازای هر گرم چربی 9 کالری در بدن تولید می کند. افزایش مصرف امگا 3 به 500 میلی گرم در روز 4.5 کالری می سوزاند. همچنین توجه داشته باشید که 2 قاشق چایخوری شکر حاوی 23 کالری است.

گنجینه های طبیعی حاوی امگا 3

گنجینه های طبیعی حاوی امگا 3
  • ماهی های چرب ، به ویژه ماهی آزاد ، شاه ماهی ، ماهی آزاد و
  • دانه کتان و روغن
  • روغن کلزا
  • آجیل ، به ویژه گردو ، بادام زمینی ، پسته و روغنهای مشتق شده از آن
  • تخم مرغ
  • روغن جگر ماهی یا جگر ماهی

نکات تکمیلی

مصرف امگا 3 در بدنسازی مزایای مطلوبی دارد. اما بسیاری از نقاط بدن نیاز به التهاب صورت و دهان و یا حتی کهیر دارند. توصیه می شود با توجه به نیاز بدن خود در این زمینه مقدار و دوز متعادلی را برای مصرف مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید