الن ماسک می خواهد توییتر بخرد!!


توییتر در حال حاضر دوران ماجراجویی را پشت سر می گذارد. ایلان ماسک اخیراً بزرگترین سهامدار توییتر شد، پیشنهاد پیوستن به هیئت مدیره را رد کرد و اکنون پیشنهاد خرید توییتر را داده است. ماسک در یک شکایت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به ازای هر سهم ۵۴.۲۰ دلار پیشنهاد داد.

ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را می دهد

ماسک به عنوان بخشی از یک “پیشنهاد خصمانه” پیشنهادی غیرعادی برای به دست آوردن ۴۳ میلیارد دلار سهام توییتر ارائه کرد که او آن را “بهترین و آخرین پیشنهاد” خود می داند.

داده ها نشان می دهد که این میزان نسبت به قیمت پایانی سهام عادی در ۲۸ ژانویه ۲۰۲۲، ۵۸ درصد و نسبت به قیمت پایانی روز گذشته ۱۸ درصد حق بیمه است. در نامه‌ای به رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، ماسک پیشنهاد می‌کند که توییتر به یک شرکت خصوصی تبدیل شود تا پیشرفت کند و به نظر می‌رسد زمانی که ماسک کنترل را به دست می‌گیرد، چنین است.

در این نامه آمده است: «من در توییتر سرمایه گذاری کردم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به پلت فرمی برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم و معتقدم که آزادی بیان یک نیاز اجتماعی برای یک دموکراسی مؤثر است. با این حال، از زمانی که سرمایه گذاری کردم، اکنون متوجه شدم که شرکت رشد نخواهد کرد و کمکی نخواهد کرد. توییتر باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

ادعا می شود در صورت رد پیشنهاد وی، ماسک در وضعیت سهامداری خود تجدید نظر خواهد کرد. الن ماسک نیز این خبر را در توییتر اعلام کرد.

توییتر همچنین تایید کرد که این پیشنهاد را دریافت کرده و فاش کرد که هیئت مدیره آن را بررسی کرده و تصمیمی خواهد گرفت که به نفع شرکت و سهامدارانش باشد.

این امر پس از آن اتفاق می افتد که ماسک اخیراً پیشنهاد پیوستن به توییتر را رد کرد، اما او همچنان با ۹.۲ درصد سهام بزرگترین سهامدار است. باید دید این پیشنهاد چگونه توسط توییتر پذیرفته خواهد شد و آیا تمایل ماسک برای دستیابی به پلتفرم میکروبلاگینگ برای ایجاد تغییرات مورد نیاز محقق خواهد شد یا خیر. به محض دریافت جزئیات بیشتر در این مورد، آن را برای شما کاربران گرامی ارسال خواهیم کرد دانوتک اطلاع رسانی خواهیم کرد. بنابراین، به ما بپیوندید.