افسردگی و 10 علامت هشدار دهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی بخشهای عادی زندگی هستند. به طور طبیعی ، وقتی عزیزان خود را از دست می دهید یا شغل خود را از دست می دهید ، ناراحت می شوید.

ارزیابی علائم افسردگی

این زمانی است که به دلیل استرس در زندگی خود علائم افسردگی را تجربه می کنید“افسردگی موقعیتی” تماس گرفت.

اکثر مردم از شر افسردگی موقعیتی خلاص می شوند ، اگرچه این روند ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد. با این حال ، اگر علائم افسردگی از بین نرود و افسردگی در عملکرد و شیوه زندگی عادی شما اختلال ایجاد کند ، این مورد است. “افسردگی بالینی” وسواس “افسردگی حاد” فراخوانده شد.

افسردگی شدید یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا سالها طول بکشد. بنابراین دانستن علائم افسردگی بسیار مهم است تا بتوانید با ظاهر شدن علائم از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی بسیار زیاد است. مردم می توانند افسردگی شدید را “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از آن خارج شوند. احساس عذاب قریب الوقوع نیز در این نوع افسردگی شایع است.

10 علامت هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما علائم زیر ممکن است رخ دهد:

غمگینی.

اگر غم و اندوه نشانه افسردگی باشد ، می تواند با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. مهم نیست چقدر تلاش می کنید ، نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. می توانید بدون دلیل مشخص به گریه خود ادامه دهید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه

افراد مبتلا به افسردگی شدید ممکن است احساس بی ارزشی و درماندگی کنند. آنها حتی ممکن است افسردگی را به عنوان نشانه ضعف تجربه کنند و بیش از حد از خود انتقاد کنند.

تحریک پذیری

این علامت افسردگی می تواند باعث عصبانیت ، اضطراب یا بی قراری شود. مردان افسرده شدید افسردگی خود را اغلب از طریق پرخاشگری یا رفتارهای بی پروا نشان می دهند.

علائم روانی.

اگر در تمرکز ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات مشکل دارید ، اینها می تواند نشانه های افسردگی باشد. افراد افسرده ممکن است احساس کنند روند فکر آنها کند شده است.

علائم جسمی.

افراد افسرده اغلب باعث درد و سردرد یا مشکلات گوارشی می شوند که به نظر می رسد هیچ علت پزشکی دیگری ندارند و به درمان پاسخ نمی دهند.

اتلاف انرژی.

اگر افسرده هستید ، ممکن است مدام احساس خستگی کنید. افراد افسرده ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها کند شده است.

علائم افسردگی موقت

از دست دادن علاقه.

یکی از شایع ترین علائم افسردگی ، از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش مانند رابطه جنسی ، سرگرمی یا تعاملات اجتماعی است. این نیز می تواند خود را به عنوان غفلت از مسئولیت و نظافت فیزیکی نشان دهد.

برنامه خواب تغییر می کند.

اکثر افراد مبتلا به افسردگی می دانند که اغلب دچار اختلالات خواب هستند. افراد افسرده ممکن است در خوابیدن در شب دچار مشکل شوند. آنها ممکن است در طول روز بیش از حد خواب آلود باشند یا حتی بیش از حد بخوابند.

با این حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی بین افسردگی و خواب شود که شکستن آن دشوار است. خواب ضعیف حتی می تواند باعث افسردگی در برخی افراد شود.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی می تواند گامی مهم در بهبود کیفیت خواب و مدیریت بهتر افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی به دلیل افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. برخی از افراد علاقه خود را به غذا از دست می دهند ، در حالی که برای دیگران خوردن راهی برای مقابله با احساس افسردگی است.

افکار خودکشی

افکار خودکشی یا افکار خودکشی به معنای تفکر یا برنامه ریزی در مورد خودکشی است. افکار می توانند از ایجاد یک برنامه دقیق تا ملاحظات گذرا متغیر باشند. این افکار شامل آخرین اقدام به خودکشی نمی شود.

افکار خودآزاری یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید جدی گرفته شود. اگر در مورد خودکشی فکر می کنید ، باید فوراً به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

بیان علائم افسردگی بدون شرم و ضعف:

اگر چنین علائم افسردگی کلاسیکی دارید و علائم آن شدید است و بیش از چند هفته طول می کشد ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین نقطه شروع مراجعه به پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که افسردگی سالانه تقریباً 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بسیاری از موارد ، افسردگی قابل درمان قابل تشخیص و درمان نیست زیرا علائم افسردگی نادیده گرفته می شود.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که حتی در موارد شدید افسردگی بالینی ، درمان معمولاً بسیار موفق است. و هرچه درمان زودتر شروع شود ، موفقیت آمیزتر خواهد بود. پس منتظر نمانید.

اولین مرکز مراقبت های بهداشتی با مجوز رسمی وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز با در نظر گرفتن آخرین خدمات مراقبت و پرستاری و آسایش و امنیت عزیزان را در اولویت اول خود قرار داده اند و خدمات خود را در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران کودک ارائه می دهند.

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با کارشناسان مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

توجه! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید