افزایش ۲۷ درصدی مصرف بنزین در نوروز


میانگین مصرف بنزین در نوروز امسال ۱۱۲ میلیون لیتر در روز بوده که نسبت به میزان مصرف بنزین در مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش «فارس خودرو»، اگرچه پیش‌بینی مسئولان برای مصرف بنزین در نوروز در نهایت ۱۰۰ میلیون لیتر بود، اما با محدود شدن محدودیت‌های کرونا این رقم به ۱۱۲ میلیون لیتر رسید، اما مشکلی در روند سوخت‌گیری وجود نداشت.

بر اساس اعلام روزانه مصرف بنزین کشور از اول تا دوازدهم فروردین ماه ۱۴۰۱ به ترتیب ۸۹ میلیون لیتر، ۱۱۳ میلیون لیتر، ۱۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر، ۱۰۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر، ۱۰۱ هزار لیتر و ۱۱۳. میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر ۱۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر ۱۰۹ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر و ۱۰۸ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر ۱۰۸ میلیون لیتر ۱۱۹ میلیون لیتر ۱۲۱ میلیون لیتر. مصرف بنزین کشور نیز در ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ به رکورد ۱۳۱ میلیون لیتر رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت نفت، کرامت ویس کرمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره میزان مصرف بنزین در تعطیلات نوروز امسال و مقایسه آن با مدت مشابه پارسال گفت: ۱۱۲ میلیون لیتر بنزین در تعطیلات نوروزی امسال مصرف شد. بنزین توزیع می شود. در کشور روزانه ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۸ میلیون لیتر افزایش داشته است.