افزایش ۱۵ درصدی تردد در روز اول ماه مهریه


معاون حمل و نقل شهرداری تهران از افزایش ۱۵ درصدی ترافیک در روز اول مهرماه خبر داد.

به گزارش پارچین خودرو، مجتبی شافعی صبح امروز در حاشیه جلسه ستاد مهر گفت: با توجه به شناور شدن ساعات فعالیت مراکز و موسسات آموزشی، پیش بینی می شود ترافیک ۳۰ درصد افزایش یابد. مهرماه که اکثر مراکز آموزشی دارای آموزش از راه دور هستند و همچنین تعطیلات پیش رو باید به ۲۰ درصد افزایش ترافیک برسیم.

وی تصریح کرد: بر اساس نقشه های ترافیکی تا ساعت ۸ صبح امروز نسبت به سال های گذشته درصد ۱۰ درصد در محدوده طرح ترافیک است. وی با بیان اینکه در مجموع شاهد افزایش ۱۵ درصدی ترافیک در شهر بوده ایم، گفت: این در حالی است که در مهرماه تصمیمات خوبی برای کاهش ترافیک اتخاذ شد که یکی از آن ها ساعت شناور است که در صورت اجرای صحیح، ۲۲ درصد افزایش می یابد. کاهش ترافیک صبحگاهی کارآمد است.

الشافعی افزود: آسیب شناسی ترافیکی نشان داده است که ۳۸ درصد از حوادث ترافیکی که منجر به راهبندان می شود، نقص خودرو است که باید در این زمینه تدابیری اندیشیده شود.

اجرای طرح آزمایشی استفاده از خودروهای بیش از ده سرنشین از خط اختصاصی

وی از اجرای طرح آزمایشی استفاده از خودروهای حامل بیش از ده سرنشین در لاین اختصاصی خبر داد و گفت: این طرح به صورت آزمایشی در امام علی، شمران و الاشرفی اصفهانی اجرا می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: برنامه ریزی های خوبی برای سرویس مدارس انجام شده و امید است تا پایان هفته ساماندهی شود. من احساس می کنم هیچ ارتباط مناسبی در مورد شناور بودن ساعات کار وجود نداشته است.