افزایش یک ساعته مراکز معاینه فنی در تهران


ساعات کار مراکز معاینه فنی پایتخت با توجه به افزایش تقاضا و مراجعه شهروندان حداقل یک ساعت افزایش یافته است.

به گزارش پرشین خودرو، ستاد معاینه فنی خودرو در تهران روز سه شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به افزایش تقاضا و مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو در شهر تهران به منظور مدیریت امور مشتریان و تسهیل در ارائه خدمات شایسته به مشتریان. از روز چهارشنبه ۲۴ فروردین از این ماه ساعت کار مراکز معاینه فنی حداقل یک ساعت افزایش می یابد و مراکز عموما تا ساعت ۱۸ درب خود را باز می کنند و واحدهای معاینه فنی سیار نیز تا ساعت ۱۹ فعال هستند.

شیفت کاری مراکز هیدرولوژی و مرکز الغدیر نیز از شنبه ۲۷ فروردین ماه افزایش می یابد و این دو مرکز تا ساعت ۲۲ به ارائه خدمات خواهند پرداخت. همچنین شهروندان می توانند برای اطلاع از وضعیت فعالیت اخیر مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو در تهران در سایت بازرسی tehran.ir مراجعه کنند.

طبق قانون، خودروهای شخصی از زمان تولید به مدت چهار سال از معاینه فنی معاف هستند، بنابراین شهروندان موظفند نسبت به توزیع ارجاعات در طول سال و جلوگیری از ازدحام بیش از حد مراکز معاینه فنی در روزهای ابتدایی سال اقدام کنند. به ماه پس از چهار سال تولید به مراکز مراجعه فرمایید، مثلاً در فروردین ۱۴۰۱ خودروهای تولید شده در فروردین ۱۳۹۷ و قبل از آن مشمول معاینه فنی می شوند و در مهر ماه ۱۴۰۱ خودروهای تولید شده در شهریور ۱۳۹۷ و قبل از آن مشمول معاینه فنی می شوند.

ستاد معاینه فنی در تهران از شهروندان درخواست می کند برای مدیریت زمان و کاهش زمان توقف و تاخیر در مراکز با مراجعه به سامانه دوره انتظار که در سایت ستاد معاینه فنی موجود است، ایزوله ترین مرکز را برای دریافت خدمات معاینه فنی انتخاب کنند. در حال حاضر مراکز مستقر در جنوب تهران از تراکم و ظرفیت خالی کمتری در سامانه نوبت دهی آنلاین برخوردارند.

در این اطلاعیه آمده است: در مراکز معاینه فنی روزانه ظرفیت نگهداری حداقل هزار دستگاه خودرو به صورت نوبت دهی آنلاین پیش بینی شده بود که در حال حاضر ۲۵ درصد از این ظرفیت خالی است تا زمان این موارد مدیریت شود. روز مراجعه مشتریان الزامی است با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین که از طریق سایت ستاد معاینه فنی و یا سامانه تهران من موجود است، جهت بازدید از مراکز با تعیین وقت قبلی، این خودروها نیازی به نوبت دهی برای خودروهای پذیرایی معمولی ندارند.

همچنین به منظور کاهش تاخیر و کاهش توقف در مراکز معاینه فنی، شهروندان موظفند قبل از مراجعه به نمک، قطعات خودرو را که راننده می تواند به صورت چشمی معاینه کند از قبیل وضعیت چراغ های هشدار، کمربند ایمنی و شیشه برفی را اسکن کنند. اکت گلس.

شهر تهران دارای ظرفیت ۵۴ خط معاینه فنی خودروهای سبک در ۱۶ مرکز معاینه فنی ثابت و هفت واحد سیار تک خطه و سه مرکز معاینه فنی تک خطه خودروهای سنگین است.