افراد مسن مبتلا به زوال عقل و فعالیت بدنی و روانی کافی


تقریباً هرگونه فعالیت یا تعاملی می تواند برای سالمندان مبتلا به زوال عقل مفید باشد ، اما افراد مسن بیشتر در پروژه ها ، بازی ها و فعالیت های مورد علاقه خود شرکت می کنند.

بنابراین ، یک مراقب سالمند و مراقبان خانواده باید اطلاعات کافی در مورد علایق و سرگرمی های خود داشته باشند تا اینکه افراد مسن دچار زوال عقل شوند تا بتوانند موارد هدفمند را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

این مقاله مزایا و مزایای زوال عقل در دوران سالمندی را ارائه می دهد.

سالمندان مبتلا به زوال عقل و محلول میز

جدول کلمات متقاطع

حل جدول کلمات متقاطع سرگرم کننده است و راهی عالی برای تربیت ذهن شما است. تحریک مغزی ضروری است زیرا افراد مسن را تشویق می کند تا از توانایی های شناختی خود استفاده کنند و پیشرفت زوال عقل را کند می کند.

کلمات متقاطع پیچیده ای را انتخاب نکنید که انجام آن برای افراد مسن بسیار دشوار است. در عوض ، با بازی های ساده تر شروع کنید و بر اساس توانایی های خود سطح دشواری را افزایش دهید.

اگر متوجه شدید که سالمند عصبی است ، فعالیت را متوقف کرده و توجه خود را به یک کار هدفمند دیگر معطوف کنید. افراد مسن حتی در صورت اختلال حافظه می توانند روی جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمات کار کنند.

درمان زوال عقل می تواند برای سالمندان یک چالش باشد ، اما آنها می توانند از طریق مراقبت های حرفه ای برای زوال عقل به کیفیت بالاتری از زندگی دست یابند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند از درمان شناختی CTM ، یک برنامه مبتنی بر فعالیت که برای ارتقاء سلامت شناختی و به تاخیر انداختن زوال عقل طراحی شده است ، بهره زیادی ببرند.

آشپزی و افراد مسن مبتلا به زوال عقل

آشپزی

فعالیتهای معنادار دارای مزایای متعددی هستند ، از جمله تحریک حسی در افراد مسن. آشپزی به افراد مسن اجازه می دهد تا حواس خود را کشف کرده و همچنین جهان اطراف خود را به شیوه ای خلاق درک کنند.

در حالی که افراد مسن غذاهای قدیمی خانواده را با اجاق گاز می پزند ، این عطرها می توانند خاطرات شیرینی را در ذهن آنها زنده کنند.
با پیشرفت زوال عقل و کاهش بسیاری از عملکردهای شناختی ، افراد مسن ممکن است کارهای ساده تری برای پخت و پز پیدا کنند ، مانند چیدن میز شام ، کمک به تزئین ، تمیز کردن میزهای آشپزخانه یا چشیدن غذا.

اینها وظایفی هستند که هماهنگی چشم و دست و حس لامسه ، بینایی ، چشایی و صدا را بهبود می بخشند. مراقبت از افراد مسن مبتلا به زوال عقل می تواند چالش برانگیز باشد ، اما کمک دلسوزانه پرستاران مرکز بهداشت اول در اختیار شما قرار می گیرد.

اگر فرد مسن شما دارای بیماری جدی است و در کارهای خانه مانند آشپزی ، حمل و نقل ، حمام و نظافت نیاز به کمک دارد ، می توانید با کمک پرستار خانگی بر این مشکلات غلبه کنید.

این مرکز یکی از مهمترین مراکزی است که خدمات سالمندی را در منزل ارائه می دهد که می توانید به راحتی به آن اعتماد کنید.
پرستاران سالمند در مرکز مراقبت جامعی از سالمندان مبتلا به زوال عقل ، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل و مراقبت از نوه ها

مراقبت از نوه ها

برخی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند در مراحل اولیه بیماری به مراقبت از کودکان کوچکتر کمک کنند. اجازه دهید سالمندان هنگام گذراندن وقت با خانواده و دوستان از کودکان خردسال مراقبت کنند.

افراد مسن می توانند با نوزادان تعامل داشته باشند و از تعامل لذت ببرند. وظایف سختی را به والدین خود ندهید ، اما تشویق آنها به تعامل و بازی با نوه هایشان می تواند کیفیت زندگی آنها را تشویق و ارتقا دهد.

حفظ روابط بین نسلی می تواند خلق و خو و حافظه را در افراد مسن افزایش داده و پیشرفت زوال عقل را کند کند.

ورزش

بی تحرکی می تواند علائم مرتبط با زوال عقل مانند کاهش تمرکز ، افزایش سردرگمی ، چالش های رفتاری و مشکلات حافظه را تشدید کند.

با این حال ، فعال ماندن از نظر جسمی می تواند به سالمندان در حفظ جریان خون مناسب در مغز کمک کند ، که منجر به رشد و بقای سلول های مغزی می شود.

مراقب باید فعالیتهای ورزشی سرگرم کننده ، ایمن و تحریک کننده را برای سالمندان برنامه ریزی کند ، مانند بولینگ ، دیسک سبک ، مینی گلف یا بازی های ویدئویی که فعالیت بدنی را آموزش می دهد.

در افراد مسن مبتلا به زوال عقل تمرین کنید

ممکن است تیم های ورزشی وجود داشته باشند که افراد مسن بتوانند به آنها بپیوندند. فعالیتهای معنادار مانند ورزش طوری طراحی شده است که سالمندان را درگیر فعالیتهای سرگرم کننده ای کند که قبل از بیرون رفتن از آنها لذت می برند.

یک پرستار سالمند آموزش دیده و با تجربه در مراقبت از سالمندان مبتلا به زوال عقل می تواند کمک بزرگی برای اعضای خانواده باشد.

خانواده هایی که به دنبال پرستار سالمند حرفه ای هستند می توانند از مرکز بهداشت اول پرستار درخواست کنند. پرستاران سالمند این مرکز می توانند با ارائه خدمات مراقبت از خانه و مراقبت های ویژه برای افراد مبتلا به آلزایمر ، زوال عقل ، سکته مغزی و پارکینسون ، زندگی سالمندان و عزیزان را آسان کنند.

مرکز پرستاری

اولین مرکز مراقبت های بهداشتی وی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت است و سالها تجربه در زمینه ارائه خدمات مراقبت از خانه و پرستاری دارد و با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز با در نظر گرفتن آخرین خدمات مراقبتی و پرستاری و آسایش و ایمنی عزیزان را در اولویت اصلی خود قرار داده اند و خدمات خود را در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران کودک ارائه می دهند.

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، کافی است با کارشناسان مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
توجه! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید