افتتاح آخرین دستاورد هلدینگ رایزکو


خطوط تولید مکانیکی پوشش کاتالیست و نوار آب بندی در رایزکو با حضور معاون اول رئیس جمهور، استاندار تهران، معاونان وزارت حراست، مدیران عامل گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودروسازی سایپا و سایپا افتتاح شد. گروه بهمن همزمان با هفته دولت در مجتمع صنعتی رایزکو.

به گزارش پرشین خودرو، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در این مراسم و پس از افتتاح طرح های اقتصادی و عمرانی در هفته دولت با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری و اشتغال خط قرمز دولت است، گفت: توجه به سرمایه گذاری و اشتغال. ایجاد مواردی است که همه قوای دولت و رئیس جمهور به طور منظم آن را دنبال می کنند. بر این اساس روش های تامین مالی برای تمامی شرکت های خرد، کوچک، متوسط ​​و بزرگ در نظر گرفته شده است.
وی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی از اولویت‌ها، ضرورت‌ها و مزیت‌های دولت برای ایجاد فرصت‌های شغلی برشمرد و تصریح کرد: جوانان نخبه و تحصیل‌کرده سرمایه‌های کشور زمینه ساز علاقه‌مندی به اقتصاد دانش‌بنیان هستند.

ریسک کم؛ کیفیت بالا

در حاشیه این مراسم مهدی پاکمان معاون تحقیق و توسعه شرکت هلدینگ رزکو با اشاره به اینکه محصول کاتالیست از چندین سال پیش به محصولات گروه رزکو اضافه شد، گفت: این محصول نقش مهمی در کاهش تولید دارد. خودرو. انتشار گازهای گلخانه ای که آلاینده های خام ناشی از احتراق موتور هستند. شما آنها را بگیرید و به گازهای ایمن تبدیل کنید تا بتوانیم هوای تمیز و قابل تنفس داشته باشیم.

وی بیان کرد: خطی که امروز افتتاح کردیم، خط پوششی است که بر اساس بالاترین فناوری های امروزی ارائه شده و بر اساس آخرین سطوح استاندارد روز دنیا، فناوری آن منتقل شده و بحث بومی سازی آن ادامه دارد.
پاکدامن با اشاره به اینکه این خط ظرفیت تولید کاتالیست تا استاندارد یورو ۷ را دارد، گفت: با افتتاح این خط تولید ظرفیت ما به پنج هزار قطعه در روز می رسد و با این افزایش ظرفیت می توانیم. نیازهای کل کشور را پوشش دهد. .

وی همچنین با اشاره به برنامه صادراتی این خط بیان کرد: در شرایط فعلی همکاران ما در واحدهای صادرات و تحقیق و توسعه روی این موضوع کار می کنند. برخی از فعالیت های مربوط به تولید نمونه های صادراتی انجام شد، اما از آنجایی که کاتالیزور قطعه ای خاص برای هر خودرو است و محصولی ژنریک نیست که بتوانیم آن را به صورت خام یا ژنریک صادر کنیم، قاعدتا باید برای هر خودرو طراحی خاصی انجام شود. و برای هر موتور مشخصه.

باکمن از قدرت این محصول در رقابت با محصولات خارجی گفت: در وجود این قدرت شکی نیست. ما نه تنها از نظر کیفی کسری نداریم، بلکه در برخی موارد از کشورهای دیگر جلوتر هستیم. خوشبختانه با توجه به سرمایه گذاری کلان و سنگین در این زمینه با حمایت دکتر الصمدی، ظرفیت فرآیندی بالایی داریم و می توانیم با حداقل ریسک کیفی به تولید محصولات خود ادامه دهیم.

تولید کاتالیزور همتراز با شرکت های اروپایی

همانطور که سعید رافر معاون تحقیق و توسعه شرکت هلدینگ رایزکو در این مراسم گفت: با توجه به سطح کیفی این محصول از نظر سطح کیفی محصول و سطح دانش محصول اخیراً توانسته ایم گواهینامه نانومقیاس را دریافت کنیم. در واقع استفاده از بالاترین سطح فناوری نانو، کاتالیزوری در تولید محصولات است.

رایزکو

وی ادامه داد: کاتالیست دانش فنی بسیار بالایی است و رایزکو توانسته این دانش را در داخل بومی کند و ممیزی دانش بنیان خود را به خوبی پاس کند.

رازفر افزود: به جرات می توان گفت که سطح دانش ما در کاتالیست با تمام کشورهای اول دنیا برابری می کند و به راحتی می توانیم قطعات یدکی قابل صادرات و استفاده در خودروهای خارجی تولید کنیم. روی قطعات خودروهای خارجی هم کار می کنیم تا بتوانیم خودروهایی تولید کنیم که به کشور وارد می شود و به هر دلیلی کاتالیست وارد نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در افتتاح این خط ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند، گفت: برای خودروهای دیزلی، کامیون ها و خودروهای سنگین گازوئیلی تولید کاتالیست در نظر گرفته شده است و امیدواریم بتوانیم در هفته های آینده نمونه آن را در اختیار خودروسازان قرار دهیم. .

افتتاح خط تولید پوشش پروژه عظیمی بود

در ادامه علیرضا نورعلی مدیرعامل هلدینگ کاتالیست رایزکو با اشاره به مراسم افتتاحیه خط پوشش کاتالیست گفت: همزمان با هفته دولت، خط پوشش مکانیکی گروه رایزکو پس از طراحی، سفارش و سپس تحویل پکیج های خط. ، از کانتینرهای قطعات ۱۲ تا ۱۳ خطی به طبقه بالای سایت کاتالیست (که از نظر لجستیک پروژه بزرگی است) منتقل می شود و نیازمندی های خاص خود را دارد و پروژه جدیدی در گروه رایزکو افتتاح شد.

وی گفت: پس از نصب و راه اندازی خط پوشش کاتالیزوری در ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ کار آغاز شد و بحمدالله با حضور معاون اول رئیس جمهور و دکتر الصمدی شاهد افتتاح آن بودیم.

آغاز خط تولید نوار آب بندی

همانطور که گفته شد، همزمان با افتتاح خط تولید پوشش کاتالیست، خط تولید نوارهای آب بندی در مجتمع صنعتی رایزکو آغاز به کار کرد.

در این خصوص سعید نصران مدیر اجرایی سایت نبر آبندی با اشاره به وجود سه نوع نوار آب بندی در خودروها شامل نوارهای استاتیک، نیمه استاتیک و دینامیک گفت: نوارهای استاتیک یا نیمه ثابت هستند. قطعاتی که تحت فشار نیستند، اما قطعات دینامیک.. در بین تسمه های دور درب خودرو، قطعات در هنگام باز و بسته شدن تحت کشش قرار دارند.

در حال حاضر شاهد افتتاح خط تولید نوار داینامیک در شهرک صنعتی ریزکو هستیم و تولید نوار تنه برای تایبا هم اکنون آغاز شده است.

نسران ادامه داد: گروه رایزکو سرمایه گذاری کامل را برای تملک کل خط انجام داده است و می توان گفت تجهیزات مورد نیاز برای تولید مواد اولیه تا زمانی که قطعه نهایی خریداری شود در راه است و به زودی نصب می شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این این خط در ایران مستقر بوده اما کیفیت حاصل نشده است، گفت: با توجه به سابقه هلدینگ رایزکو در زمینه تولید نوار چسب، پیشنهاد شده است این خط به منظور تولید تولید شود. در این زمینه نیز.

به گفته نصریان، این خط برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

به گزارش رسیده، خط تولید رنگ کاتالیزوری گروه رایزکو در سومین روز از هفته دولت به منظور بومی سازی بخشی از نیاز کشور در صنعت خودرو افتتاح شد. این خط ظرفیت تولید تا استاندارد یورو ۷ را دارد و محصولات آن برای انواع خودروها و موتورسیکلت های بنزینی و بنزینی قابل استفاده است. خط تولید خودکار رایزکو کاتالیست با سرمایه گذاری ۴ میلیون یورویی به مرحله اجرا رسیده است و طراحی و توسعه محصولات مبتنی بر دانش مبتنی بر فناوری نانو به منظور افزایش کیفیت و کاهش نرخ ارز از مهمترین اهداف آن است. راه اندازی.