اعلام مشخصات فنی رسمی Tigard X35 همزمان با رونمایی از آن


سرانجام پس از مدت ها صحبت و انتشار تصاویری از حمل کراس اوور X35 در ایران، این کراس اوور با نام Tigard X35 رسما رونمایی و مشخصات فنی آن اعلام شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در ابتدا بد نیست در مورد نام نیگارد و معنای آن به نکته ای اشاره کنیم چرا که احتمالا بسیاری از کاربران همین معنی را از نام تیگارد خواهند پرسید.

بهزاد شریک، مدیرعامل سانیار موتور پارسیان درباره معنای نام تیگارد و چرایی انتخاب نام تیگارد برای محصولات این شرکت می گوید: انتقال چابکی و سرعت خودروهای تیگارد به مشتریان.

چهارده چریک مدیرعامل سانیار موتورز پارسیان

در مورد سانیار موتور پارسیان باید بگوییم که این شرکت جدید حاصل همکاری و سرمایه گذاری مشترک ساینو چین و دیارخودرو است.

خوشبختانه سرمایه گذاری مستقیم برند چینی در این شرکت می تواند خبر خوبی برای صنعت خودرو باشد چرا که این تاییدیه را ایجاد می کند که تیگار فرصت بیشتری برای ادامه فعالیت خود به ویژه با سابقه دیار خودرو در صنعت خودرو در کشور دارد.

خودروهای تیگارد نیز طبق روال سال های گذشته با عنوان CKD شروع به تولید کردند و جذب و انتقال دانش فنی ادامه خواهد داشت.

تیگارد

پس از معرفی خودروهای ۱.۵ لیتری توربوشارژ به بازار خودرو کشور، تیگارد X35 نیز با همان موتور آشنا رونمایی شد که می تواند با گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر، قدرتی معادل ۱۴۷ اسب بخار را در اختیار راننده قرار دهد. این میزان نیرو از طریق گیربکس اتوماتیک (CVT) با امکان تعویض دستی به محور جلوی خودرو منتقل می شود.

Tigard X35

مصرف کل ۷.۴ و وزن ۱۳۳۰ کیلوگرم، طبق سایر مشخصات فنی، تیگارد را به یک کراس اوور جمع و جور روی کاغذ نسبتاً سریع تبدیل کرد.

تیگارد X35 از نظر طراحی با خودروهایی که به تازگی در بازار عرضه شده اند متفاوت است، خبری از چراغ های جلو باریک و جلوپنجره یک تکه نیست.

دو چراغ جلوی بزرگ با یک نوار کرومی از هم جدا شده اند و جلوپنجره تیگارد X35 مشکی در یک قاب کرومی محصور شده و قاب باریکی بین جلوپنجره و کاپوت که نشان تیگارد است ایجاد می کند.

Tigard X35

اما در قسمت عقب تایگر نکته جالبی وجود دارد که چراغ های جلوی آن به خانواده پژو به خصوص پژو ۲۰۰۸ شباهت دارد.

خوشبختانه تایگارد X35 آلایندگی تصادفی اگزوز ندارد که می تواند یک امتیاز مثبت برای این خودرو باشد.

Tigard X35

در داخل کابین تیگارد X35 خوشبختانه با متریال باکیفیت تری نسبت به سایر رقبا مواجه هستیم که در عین داشتن طراحی و چیدمان ساده اما جذاب، کاملاً نمایان است.

کیلومترشمار دیجیتال، فرمان Dicat و نمایشگر ۸ اینچی در ترکیب با حداقل استفاده از کلیدهای فیزیکی، فضایی ساده اما سرگرم کننده را ایجاد می کند.

Tigard X35

در وسط پانل ابزار، کلیدهای کنترل سیستم تهویه با طراحی خاص قرار دارند که برای هر دو سرنشین قابل دسترسی است.

نکته منفی که در مورد کابین تیگارد باید به آن اشاره کرد، نبود دریچه های هوا برای سرنشینان عقب است که پیش بینی می شود در خودروهایی با این رنج قیمت، اندکی حداقل باشد. بافت چرم خوش دوخت جادار است و فراتر از انتظارات خودرو برای سرنشینان است.

Tigard X35

یکی دیگر از نکات مثبت تیگارد X35 سانروف این خودرو است که در هیچ یک از رقبای این خودرو یافت نمی شود و در بازار ایران می تواند مزیت بزرگی برای تیگارد X35 باشد.

تیگارد بزرگ و جادار به دلیل فاصله ۲۵۷۰ بین دو محور خودرو است و تیگارد X35 دارای طول، عرض و ارتفاع به ترتیب برابر با ۴۳۲۵، ۱۸۳۰ و ۱۶۴۰ میلی متر است.

تجهیزات ایمنی شامل ۶ کیسه هوا، سیستم ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، کمک به حرکت در سربالایی، نظارت بر فشار باد لاستیک، کنترل الکترونیکی پایداری، سیستم کنترل کشش، سنسور و دوربین دید عقب است.

موتور تیگارد X35 سانیار با سیستم مالتی مدیای ۸ اینچی لمسی، کلید استارت/استاپ موتور، فرمان دی تکه با کنترل، کروز کنترل، ترمز دستی برقی، سانروف پانوراما، چراغ های LED، رینگ های آلیاژی ۱۷ اینچی، تهویه مطبوع الکترونیکی مسلح.

Tigard X35

تیگارد X35 به گفته مدیرعامل سانیار موتورز با قیمتی رقابتی عرضه خواهد شد که طبق شنیده ها در محدوده ۷۰۰ میلیون تومان خواهد بود. تیگارد X35 قرار است با خودروهایی مانند MVM X22 Pro مدیران خودرو، هایما S5 ایران خودرو، فردا FMC SX5 و جک S3 رقابت کند.

با توجه به اینکه تیگارد X35 در تابستان روانه بازار می شود و با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز در کشور، باید منتظر قیمت نهایی تیگارد X35 تا عرضه رسمی این خودرو باشیم.