اعلام جزئیات مزایده خودروهای وارداتی رسوبی


لکسوس، بنز، پورشه، بی ام و، کیا و هیوندای در حراجی.

مدیر عامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی جزئیات حراج خودروهای وارداتی را اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، عبدالمجید اجتهادی در نشست خبری که به جزئیات تعیین تکلیف خودروهای رسوبی وارداتی پرداخت، با اشاره به پرونده موسوم به ثبت سفارش در سال ۱۳۹۵، گفت: این پرونده در سال ۱۳۹۵ تشکیل شده است. دادگاه انقلاب در سال ۱۳۹۶. ۱۰۶۲ خودروی خارجی در فاصله صفر کیلومتری گمرک به دلیل مشکلات ثبت درخواست بازخرید نشدند و به منظور جلوگیری از آسیب دیدن این خودروها که سالم نگهداری نمی شدند، مزایده ای برای مرجع املاک و مستغلات

وی درباره جزئیات این خودروها توضیح داد: ۶۲ دستگاه لکسوس، ۴۵۹ خودروی خانواده هیوندای، ۱۵۴ دستگاه تویوتا، ۴۳ دستگاه پورشه، ۱۸۲ دستگاه کیا، ۱۵۲ دستگاه بی ام و، ۸ دستگاه بنز، خودروی ولوو و یک دستگاه خودروی بدون نام. حراج

از ۷ تا ۱۲ جهیزیه بازدید از خودروهای وارداتی

اجتهاد با اشاره به دستور وزیر اقتصاد مبنی بر تعیین معافیت خودروهای مذکور تا پایان مهرماه گفت: با توجه به الکترونیکی بودن مزایده، افرادی که قصد شرکت در مزایده را دارند باید در سامانه استادیران ثبت نام و نسبت به ثبت نام اقدام کنند. برای دریافت گواهی امضای الکترونیکی. سپس می توانند نوع وسیله نقلیه را انتخاب کنند. مشخصات فنی خودروها در هر شهر و بندری از روز چهارشنبه ۱۵ مهرماه در سایت ملک منتشر می شود.

وی افزود: تاریخ بازدید از خودروها از ۷ تا ۱۲ مهریه است و افراد پس از بازدید باید پیشنهاد خود را ارائه و همزمان ۱۵ درصد قیمت خودرو را به عنوان ضمانت واریز کنند. متقاضیان توجه داشته باشند که سپرده مزایده خصوصی برای ثبت درخواست ۵۶۵ می باشد.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه اسامی برندگان مزایده ۲۵ مهرماه اعلام می شود، گفت: افرادی که ضمانت نامه را واریز کردند اما پشیمان شدند تا ساعت ۱۴ روز ۲۲ مهرماه با مراجعه به سایت استادیران انصراف خود را اعلام کنند. .

شرکت اشخاص حقیقی و حقوقی در مزایده

اجتهاد با بیان اینکه خودروهای بیش از ۲۵۰۰ سانتی متر مکعب در لیست این خودروها قرار ندارند، گفت: همچنین سرقتی از این خودروها صورت نگرفته است. این خودروها در داخل خانه به فروش می رسند و شماره گذاری ملی خواهند شد. اشخاص حقیقی دارای حقوق ملی و اشخاص حقوقی دارای حقوق اقتصادی می توانند در این مزایده شرکت نمایند.

وی با بیان اینکه وجوه حاصل از فروش این خودروها به خزانه دولت واریز می شود، گفت: در صورت صدور حکم برائت برای این خودروها، وجوه بیت المال به حساب هایی که قوه قضاییه تعیین می کند واریز می شود.

معاون وزیر اقتصاد درباره تحویل خودروها نیز گفت: برندگان تا سه روز پس از برگزاری مزایده فرصت دارند به شهرک مراجعه و خودرو را تحویل بگیرند.

با توجه به اهتمام بنده محدودیتی برای تعداد نفر وجود ندارد و یک نفر می تواند در یک حراج چند خودرو شرکت کند. قیمت گذاری خودروها توسط هیات سه نفره کارشناسان رسمی دادگستری انجام شده و قیمت پایه آن در سایت درج خواهد شد.

وی با بیان اینکه این خودروها متعلق به چند فرد و شرکت است، درباره علت توقیف آن ها توضیح داد: اتهام جعل در ثبت سفارش است که قاچاق محسوب می شود. همچنین تعداد زیادی خودرو و ماشین آلات سنگین راهسازی که باید شناسایی شوند، توقیف شد.

به گفته معاون وزیر اقتصاد، در صورت عدم فروش خودرو در این مزایده، مجدداً به حراج گذاشته می شود.

قضاوت من نیز تایید کرد که مالکان خودرو نیز می توانند در مزایده شرکت کنند.