اعلام جزئیات دومین دوره مزایده خودروهای خارجی سازمان املاک و مستغلات


دومین حراج خودروهای خارجی از ساعت ۸ صبح ۵ مهرماه آغاز و تا ساعت ۲۴ روز ۱۰ آبان ماه ادامه دارد. در این راستا متقاضیان برای اطلاع از لیست خودرو، شرایط حراج و مناقصه به سایت مزایده به نشانی euc.setadiran.ir مراجعه کنند.

به گزارش پارچین خودرو، در جریان برگزاری مزایده ۱۰۶۲ دستگاه خودروی خارجی سپرده گذاری شده که نتایج آن در ۱۶ مهریه اعلام شد، حدود ۱۰۰۰ دستگاه خودرو فروخته شد. مزایده الکترونیکی دولتی (ستاد).

شرکت کنندگان در این مزایده مانند مزایده قبلی باید برای ثبت نام و دریافت گواهی امضای الکترونیکی (توکن) به دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور مراجعه کنند.

مزایده صرفاً از طریق سامانه مزایده الکترونیکی دولتی به نشانی فوق انجام می شود و پیشنهاد نیز از این طریق ارسال می شود تا کلیه شرکت کنندگان در مزایده از تاریخ ۵ مهرماه به نشانی eauc.setadiran.ir مراجعه و برای امضاء از سایت استفاده کنند. ثبت پیشنهاد.

همچنین همراه داشتن کد ملی اشخاص حقیقی و کد اقتصادی اشخاص حقوقی به همراه شماره حساب قابل استفاده آنلاین برای متقاضیان شرکت در مزایده الزامی است.

بر اساس اعلام اداره کل جمع آوری و فروش اموال تملیکی، خودروهای مذکور در تمامی روزهای هفته حتی در روزهای تعطیل در بازه زمانی تعیین شده (۵ مهر الی ۱ آبان ۱۴۰۱) از ساعت ۸ قابل بازدید می باشد. :۰۰ صبح تا ۷:۰۰ بعد از ظهر.

تاریخ رمزگشایی مزایده ۵۶۶ خور خارجی ۱۲ آبان می باشد و پیشنهادات ثبت شده در سامانه مزایده الکترونیکی ساعت ۱۲ روز سه شنبه ۱۲ آبان ماه در محل سازمان املاک مرکزی رمزگشایی می شود و برندگان مزایده نیز در همین راستا اعلام می شوند. روز

در دور اول حراج چه گذشت؟

گفتنی است مزایده تعیین تکلیف ۱۰۶۲ دستگاه خودروی رسوبی وارداتی از ۱۶ مهرماه آغاز و نتیجه در ۲۵ مهرماه مشخص شد.

در این مزایده که بیش از ۱۳ هزار نفر در آن شرکت کردند، برای بیش از ۹۶۵ خودرو به ارزش ۲۸۱۳ میلیارد تومان پیشنهاد داده شد و میانگین افزایش قیمت ۸۵ درصد بود.

در همین راستا اسامی برندگان مزایده و قیمت های پیشنهادی هر خودرو در سایت سازمان جمع آوری و فروش املاک به نشانی WWW.TAMLIKI.IR منتشر شده است.

در دور اول این مزایده ۶۲ دستگاه لکسوس، ۴۰ دستگاه پورشه ماکان، ۱۸۲ دستگاه کیا، ۱۵۲ دستگاه بی ام و، ۸ دستگاه بنز، ۴۵۹ دستگاه هیوندای، ۱۵۴ دستگاه تویوتا، ۱ دستگاه ولوو و ۳ دستگاه پورشه باکستر و ۱ دستگاه خودروی بی نام و نشان حضور داشتند. ۹ دستگاه هیچ نمایشگری نداشتند.

۵۸ دستگاه خودرو نیز به دلیل مغایرت مشخصات از مزایده حذف شد و ۱۷ دستگاه نیز فروخته نشد. به همین منظور مزایده دیگری برگزار خواهد شد.