اظهار نظر مسئول در مورد حادثه انفجار لاستیک هواپیما


رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اخبار سوانح هوایی رخ داده در هفته های اخیر و گزارش منتشر شده مبنی بر ترکیدگی لاستیک هواپیما که در آن نقص در سطوح هواپیما اعلام شده است. وی به عنوان یکی از عوامل بروز این حوادث گفت: در صنعت هوانوردی تلاش می کنیم تا پروازهای ایمن برقرار کنیم و آرامش مردم را در سفر حفظ کنیم، اما اخبار نادرست باعث از بین رفتن اعتماد مسافران هوایی می شود.

به گزارش پارچین خودرو، حمیدرضا سیدی در نشست ارتقای سطح خدمات هوایی به مسافران، ساماندهی و کاهش تاخیر پروازهای داخلی، اظهار کرد: ارکان صنعت هوانوردی یک مثلث را تشکیل می دهند و وجود تمام آن ضروری است. یک ضلع این مثلث، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که مسئولیت نگهداری، توسعه و مدیریت فرودگاه ها و همچنین معاونت ناوبری هوایی را بر عهده دارد. طرف دیگر شرکت های هواپیمایی و طرف سوم سازمان هواپیمایی کشوری است که نماینده دولت و سیاست گذار در صنعت هوانوردی است.

وی با اشاره به مسئولیت قوه قضائیه در زمینه نظارت بر اجرای قوانین خارج از بعد سوم صنعت هوانوردی گفت: قوانین و مقررات در حوزه تخصصی هوانوردی بسیار دقیق، جدی و در قالب کتاب است. . همه بخش‌های صنعت باید به آن پایبند باشند، اما در بخش حقوقی به طور کلی متاسفانه کنترل‌های لازم وجود ندارد و این موضوع گاهی باعث التهاب می‌شود.

سیدی با اشاره به انتشار اخبار کذب علیه صنعت هوانوردی به ویژه شرکت فرودگاه ها در هفته گذشته از انتشار خبری در فضای مجازی بدون رعایت مطالب و توجه به واقعیت انتقاد کرد و خواستار ورود دستگاه قضایی در این خصوص شد. حوزه.

وی با اشاره به انفجار مکرر لاستیک هواپیما در فرودگاه مشهد و اتصال غیر تخصصی آنها به باند فرودگاه، گفت: در صنعت هوانوردی به دنبال برقراری پروازهای ایمن و آسایش مردم در سفر هستیم، اما متاسفانه دقیق نیست. اخبار باعث می شود مسافران هوایی اعتمادشان را از دست بدهند.»

سردار گفت: در صورت بروز سوانح، همیشه و در اولین گام بر اساس ضمایم موجود ایکائو، اداره بررسی سوانح هوایی باید به تجزیه و تحلیل سوانح بپردازد و اظهارنظرهای دیگر تنها باعث ملتهب شدن فضای کشور خواهد شد و البته وجود سیستم قضایی قبل از ارائه یافته های اداره بررسی حوادث و اقامه دعوی فقط کار را پیچیده می کند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ما بیشتر از اینکه دنبال مقصر باشیم به فکر تامین امنیت پرواز هستیم و اگر مقصر باشیم قطعا جبران خواهیم کرد.

خلبان PIA به طور تصادفی ارتفاع را تغییر داد

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به حادثه هواپیمایی پاکستان که در آن سازمان هواپیمایی کشور به ناظران مرکز کنترل حریم هوایی ایران حمله کرد، گفت: متاسفانه با وجود فضای مجازی این خبر بازتاب گسترده ای پیدا کرد و در پایان در تحقیقات، گفتگوها نشان داد که خلبان پاکستانی به اشتباه ارتفاع را تغییر داده است.