اطلاعات جالب در مورد ایستگاه های مترو در پایتخت


رئیس شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به آخرین آمار مسافران در متروی پایتخت از افزایش تعداد مسافران نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش پارچین خودرو، حمید عباسی نامی تعداد مسافران هفت ماهه سال گذشته را ۱۵۴ میلیون مسافر عنوان کرد و گفت: بر اساس آمار ترافیکی مترو تهران در سال جاری ۲۲۱ میلیون مسافر پذیرایی کرده است که نشان دهنده افزایش تعداد مسافران

وی تصریح کرد: خط ۱ پرترددترین خط مترو، ایستگاه مترو میدان آزادی پرترددترین و ایستگاه شهر آفتاب آرام ترین ایستگاه مترو تهران است.

رئیس شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران ستون فقرات حمل و نقل عمومی است و تردد با این وسیله تمیز، ایمن و سریع برای همه شهروندان آسان شده است و مسافران می توانند با سهولت بیشتری از این وسیله استفاده کنند. مدیریت زمان سفرشان.»

نامی با اشاره به اینکه همه ایستگاه ها و خطوط مترو تهران و حومه به صورت روزانه رصد می شوند، افزود: در حال حاضر تمامی خطوط مترو پایتخت با افزایش مسافر همراه است و ایستگاه های چهارراه مترو که همیشه شلوغ تر از سایر ایستگاه ها بوده اند. ، تعداد مسافران بیشتر است و با ساعت شلوغی روبرو هستند.

به گزارش سایت شهر، وی با بیان اینکه فاصله قطارها در خطوط اول، دوم و چهارم ۴ دقیقه، خط سوم ۶ دقیقه، خط پنجم ۱۰ دقیقه و خط ششم ۱۵ دقیقه است، توضیح داد: وی با بیان اینکه خط هفتم ۱۲ دقیقه است گفت: طبق آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا از ساعت ۵:۳۰ صبح کار خود را آغاز و تا ساعت ۱۰ شب خدمات رسانی می کند.