اشکال Android Auto باعث می‌شود دستیار به زبان اشتباه صحبت کند – Geek Review


تصویر Android Auto در حال اجرا در مرکز اطلاعات سرگرمی BMW.
گابریل نیکا / Shutterstock.com

استفاده از Google Assistant با Android Auto راهی عالی برای نگه داشتن دستانتان روی فرمان و چشمانتان به جاده است، اما این تنها زمانی است که طبق انتظار عمل می کند. اخیراً یک باگ جدید باعث شد که دستیار گوگل با صدای بلند به زبان اشتباه صحبت کند و کاربران را ناامید کند.

بر اساس گزارش‌های چند کاربر که در فروم رسمی Google نظر داده‌اند، دستیار Google در Android Auto به‌طور تصادفی و بدون دلیل واضح زبان‌های منطقه‌ای را به هم می‌زند و سپس متن یا سایر دستورات صوتی کاربران را به زبان اشتباه می‌خواند. حتی هنگام انتخاب زبان صحیح، دستیار گیج می شود و از کنتراست کمی متفاوت استفاده می کند.

یکی از کاربران گفت «دستیار از کانادا به زبان فرانسه صحبت می‌کند، اما پیام‌ها (پیام‌رسان و پیامک) به‌جای آن از فرانسه به زبان فرانسوی خوانده می‌شوند». همانطور که می بینید، این ایده آل نیست، زیرا زبان ها می توانند بسیار متفاوت باشند. این کاربر ادامه داد که این اتفاق در همه نوتیفیکیشن ها رخ نمی دهد و به نظر می رسد جیمیل تا کنون خوب بوده است.

گزارش مشابهی را می بینیم که در آن کاربری در برزیل به زبان پرتغالی برزیلی صحبت می کند، اما دستیار Google در Android Auto به خواندن پیام های تصادفی به زبان پرتغالی از پرتغال ادامه می دهد.

این بیشتر در برنامه‌های پیام‌رسانی مانند Google Messages یا WhatsApp اتفاق می‌افتد، اما ممکن است برنامه‌های دیگری نیز وجود داشته باشند. در حال حاضر، ما مطمئن نیستیم که این موضوع چقدر گسترده است و ممکن است چند زبان دیگر تحت تأثیر قرار گیرند.

وقتی سعی می‌کنید راننده ایمن باشید، آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که هنگام رانندگی به سمت محل کار، تنظیمات زبان روی یونیت سر Android Auto را بررسی کنید. گوگل از این مشکل آگاه است و به دنبال راه حلی است، بنابراین باید منتظر ماند و دید.

در هر صورت، اگر دستیار Google در Android Auto شروع به صحبت با شما به زبان اشتباهی کرد، به همین دلیل است. مجدداً، به محض کسب اطلاعات بیشتر، گزارش خواهیم داد.

از طریق XDA Developers