اسکرین شات ها در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ کجا ذخیره می شوند؟


اگر در ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ اسکرین شات بگیرید، به کجا ختم می شود؟ بستگی به نحوه گرفتن اسکرین شات دارد، اما چند مکان واضح وجود دارد که می توانید آن را جستجو کنید. ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید.

اگر از Print Screen (PrtScn) استفاده می کنید

اگر برای گرفتن اسکرین شات کلید Print Screen را فشار دهید، اسکرین شات به طور پیش فرض در فایل ذخیره نمی شود. در عوض، ویندوز عکس فوری را در کلیپ بورد کپی می کند، که یک قطعه حافظه ویژه برای کپی و چسباندن موقت است. برای ذخیره اسکرین شات روی دیسک، باید تصویر را در یک ویرایشگر تصویر (مانند Paint) قرار دهید و آن را به عنوان یک فایل ذخیره کنید.

اگر از Alt + Print Screen برای تصویربرداری از پنجره فعال یا Windows + Shift + S برای گرفتن بخشی از صفحه استفاده کنید، همین امر صادق است. این نتایج به کلیپ بورد شما می رود و نه یک فایل.

اگر از Windows + Print Screen استفاده می کنید

اگر از میانبر صفحه کلید Windows + Print Screen برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز ۱۰ یا ۱۱ استفاده می کنید، ویندوز تصویر را به عنوان یک فایل PNG در پوشه Pictures > Screenshots ذخیره می کند.

شما آن را در پیدا خواهید کرد C:\Users\[User Name]\Pictures\Screenshots. در این مورد، “[User Name]این جایگزینی برای نام حساب ویندوزی است که هنگام گرفتن اسکرین شات از آن استفاده می کردید.

با Windows + Print Screen، ویندوز یک اسکرین شات تمام صفحه می گیرد و آن را به عنوان یک فایل PNG با نام “Screenshot(#).png” ذخیره می کند. تعداد در انتهای نام فایل در طول زمان بر اساس تعداد اسکرین شات هایی که قبلا گرفته اید محاسبه می شود.

ویندوز از همین روش استفاده می کند C:\Users\[User Name]\Pictures\Screenshots اگر از Windows + Fn + Print Screen در سطح قدیمی‌تر، Power + Volume Down در تبلت‌های خاص یا Windows + Volume Down در تبلت‌های دیگر استفاده می‌کنید، مکان را ذخیره کنید.

قابل توجه: اگر به صورت دستی پوشه Screenshots را با استفاده از پنجره Properties به مکان دیگری منتقل کنید، ویندوز اسکرین شات ها را در هر مکان جدیدی که انتخاب کنید ذخیره می کند.

مربوط: نحوه تغییر مکان ذخیره اسکرین شات ها در ویندوز ۱۰ و ۱۱

اگر از ابزار Snipping یا Clip and Draw استفاده می کنید

ویندوز ۱۰ و ۱۱ دارای ابزاری به نام Snipping Tool هستند (ویندوز ۱۰ همچنین دارای ابزار مشابهی به نام Snip & Sketch است) که به شما امکان می دهد اسکرین شات های سفارشی بگیرید. این ابزارها به شما این امکان را می دهند که مکان ذخیره هر فایل را انتخاب کنید.

اگرچه اگر ندانید آخرین اسکرین شات کجا ذخیره شده است کمکی نمی کند، اما آن ها به یاد می آورند که آخرین بار یک فایل را کجا ذخیره کرده اید. برای اینکه ببینید کجاست، یک اسکرین شات دیگر بگیرید، آن را ذخیره کنید و ببینید کجا می خواهید فایل جدید را ذخیره کنید. ممکن است اسکرین شات های قدیمی تری وجود داشته باشد. اگر نه، می‌توانید پوشه‌های Documents یا Pictures خود را نیز در این رایانه در File Explorer بررسی کنید.

اگر از نوار بازی Xbox استفاده می کنید

ضربه بزنید "ویجت ها" را فشار دهید، سپس انتخاب کنید "یاسر"

اگر از ابزار “Capture” در نوار بازی Xbox (که با فشار دادن Windows + G باز می شود) استفاده می کنید، ویندوز اسکرین شات را در آن ذخیره می کند. C:\Users\[User Name]\Videos\Captures ، جایی که “[User Name]این نام کاربری است که برای گرفتن عکس از آن استفاده کرده اید.

مربوط: ۶ ویژگی جالب نوار بازی جدید برای ویندوز ۱۰

اگر از ابزار اسکرین شات شخص ثالث استفاده می کنید

اگر در ویندوز ۱۰ یا ۱۱ با استفاده از ابزار شخص ثالث ایجاد شده توسط شخصی غیر از مایکروسافت اسکرین شات می گیرید، باید به تنظیمات آن ابزار برگردید تا ببینید اسکرین شات های شما در کجا ذخیره می شوند. تا آن زمان، چند مکان خوب برای شبیه‌سازی پوشه اسناد یا پوشه Pictures وجود دارد که هر دو را می‌توانید در زیر This PC در File Explorer پیدا کنید.

مربوط: بهترین برنامه های رایگان اسکرین شات برای ویندوز

اگر هنوز نمی توانید اسکرین شات های خود را پیدا کنید

اگر هنوز در تصمیم گیری برای ذخیره اسکرین شات ها مشکل دارید، تکنیکی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند. ابتدا یک اسکرین شات دیگر بگیرید، سپس فایل های اخیراً اصلاح شده را در File Explorer جستجو کنید. برای انجام این کار، Windows + E را فشار دهید تا پنجره Explorer باز شود، سپس Enter کنید datemodified:today در نوار جستجو (شما می توانید جستجوی خود را با مرور در درایو یا پوشه خاصی که فکر می کنید ممکن است اول باشد، محدود کنید.)

پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که فایل های اخیرا ایجاد شده در لیست نتایج جستجو ظاهر می شوند. هنگامی که فایل اسکرین شاتی را که به تازگی گرفته اید مشاهده کردید، روی آن کلیک راست کرده و “Open file location” را در پنجره بازشو انتخاب کنید. File Explorer در محل اسکرین شات ذخیره شده باز می شود و ممکن است اسکرین شات های دیگری نیز وجود داشته باشد. موفق باشید و خداوند شما را حفظ کند!