اسپیس ایکس اولین شرکتی خواهد بود که (به صورت تصادفی) به ماه می رسد – Review Geek


یک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس که کیپ کاناورال را در سال 2017 ترک می کند.
یک موشک فالکون ۹ در سال ۲۰۱۷ از کیپ کاناورال خارج شد. نادزدا مورماکووا/Shutterstock.com

در مورد آشغال های فضایی شنیده اید، اما زمان آن رسیده که با زباله های ماه آشنا شوید. نه، آشغال های ماه یک راش عجیب و غریب نیست. این مزخرفی است که انسان ها در دهه های آینده با بی دقتی روی تنها جسم قمری زمین خواهند ریخت. و چه کسی بهتر از اسپیس ایکس برای آغاز عصر آشغال های ماه است؟

بیل گری، محقق مستقل دینامیک مداری، اخیراً ردیابی موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس را آغاز کرده است که به دور ماه می چرخد. این موشک از سال ۲۰۱۵، زمانی که برای کمک به آزمایش یک ماهواره هواشناسی فضایی از جو زمین منفجر شد، بدون هدف در اطراف شناور بود.

اما وقتی بیل گری از کامپیوترش خواست مدار آینده موشک را پیش بینی کند، اتفاق عجیبی افتاد. کامپیوتر به سادگی از پیش بینی هرگونه اطلاعات پس از ۴ مارس ۲۰۲۲ خودداری کرد.

دلیل آن این است که موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس در مسیر برخورد با ماه قرار دارد.

داده‌های بیل گری اکنون توسط محققان دیگری پشتیبانی می‌شود، که می‌گویند موشک فالکون ۹ در ماه مارس امسال به ماه ما سقوط خواهد کرد. وزن این موشک چهار تن متریک است و با سرعتی در حدود ۵۷۷۰ مایل در ساعت به ماه برخورد می کند و دهانه جدیدی و دسته ای از زباله ها را پشت سر می گذارد.

ماه خودش خوب میشه اگر جامعه علمی تصمیم می گرفت که در مورد این سقوط به ما چیزی نگوید، ما به معنای واقعی کلمه هرگز تفاوت را نمی دانستیم. اما این مسخره بزرگ SpaceX سوالاتی را در مورد تأثیر آینده ما بر فضای بیرونی ایجاد می کند و مشکل رو به رشد زباله های فضایی را که انسان ها ایجاد می کنند برجسته می کند.

به گفته ناسا، آشفتگی هایی که در اطراف سیاره ما شناور هستند هم برای ماهواره ها و هم برای فضاپیماهای سرنشین دار، مانند ایستگاه فضایی بین المللی یا شاتل های خدمه خطرناک است. حتی ریزترین ذرات، مانند قطعات رنگ خرد شده، می توانند به فضاپیما که با سرعت ۱۷۵۰۰ مایل در ساعت به دور زمین می چرخند، آسیب ببینند.

در حالی که دانشمندان و شرکت‌های مستقل امیدوارند در آینده زباله‌های فضایی را حذف کنند، چنین تلاش‌هایی ممکن است هرگز به ماه گسترش نیابد. راکت هایی مانند فالکون ۹ هستند فرض می شود به زمین برگردند و در جو ما بسوزند وقتی آب آنها تمام شد، اما تصور اینکه ماه چگونه ممکن است به محل تخلیه موشک های آینده ما تبدیل شود، آسان است.

این واقعیت که این اطلاعات بر خلاف یک مرکز فضایی دولتی از وبلاگ یک محقق مستقل آمده است نیز نگران کننده است. در بیانیه ای به واشنگتن پستبیل گری می گوید: «در مورد ردیابی چیزهایی که در اطراف ماه می چرخند، من نشنیده ام که کسی به آن توجه کند.»

منبع: بیل گری از طریق واشنگتن پسترژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر