استفاده از برنامه های چراغ قوه را متوقف کنید


لامپ تلفن
bluebeyphoto / Shutterstock.com

برنامه‌های چراغ قوه زمانی ابزاری بودند که هر کسی با صفحه نمایش در جیب خود الهام می‌گرفت. اما آن روزها مدتهاست که گذشته است. دیگر نباید از برنامه های چراغ قوه استفاده کنید. ما توضیح خواهیم داد که چرا و چه چیزی باید به جای آن استفاده کنید.

شاید باورش سخت باشد، اما فلاش دوربین همیشه در گوشی های هوشمند گنجانده نشده است. اپل تا آیفون ۴ در سال ۲۰۱۰ فلاش ال ای دی اضافه نکرد. حتی پس از اینکه گوشی ها شامل فلاش می شدند، iOS و اندروید برای مدتی فاقد چراغ قوه داخلی بودند.

وارد برنامه های چراغ قوه شوید.

اپلیکیشن چراغ قوه چیست؟

دو نوع متمایز از برنامه های چراغ قوه وجود دارد. نوع اول عمدتاً قبل از اینکه تلفن ها در کنار دوربین فلاش داشته باشند وجود داشت. این برنامه ها به سادگی روشنایی صفحه را افزایش می دهند و یک صفحه سفید خالی نشان می دهند. این یک راه شگفت آور موثر برای دریافت نور در یک مکان تاریک بود.

نوع دوم اپلیکیشن چراغ قوه از فلاش پشت گوشی استفاده می کند. آنها به سادگی فلاش را روشن یا خاموش می کنند. این روش بهتری برای روشن کردن فضای تاریک است. در حالی که هر دو نوع برنامه چراغ قوه از نظر فنی عملکردی را که تبلیغ می کنند انجام می دهند، نگرانی های عمده ای وجود دارد که ممکن است از آنها ندانید.

مشکل برنامه های چراغ قوه

مجوزهای برنامه چراغ قوه

برنامه چراغ قوه برای انجام یک کار طراحی شده است – ارائه نور. برخی از آنها دارای ویژگی های اضافی مانند چراغ های بارق و رنگ های مختلف برای انتخاب هستند، اما در هسته آنها، اینها برنامه های بسیار ساده ای هستند. این دقیقاً همان چیزی است که باعث می‌شود دوبار فکر نکنند.

در واقع، بسیاری از این برنامه های چراغ قوه از مجوزهای غیر ضروری سوء استفاده می کنند. این یک مشکل بزرگتر در اندروید بود، اما برخی از برنامه های مخرب چراغ قوه آیفون نیز وجود داشت.

در سال ۲۰۱۹، Avast من به حدود ۱۰۰۰ برنامه چراغ قوه که در فروشگاه Google Play یافت شد نگاه کردم. بیش از یک چهارم این برنامه ها بین ۵۰ تا ۷۷ مجوز درخواست می کردند. اینها مواردی مانند ضبط صدا و خواندن مخاطبین بود که قطعاً توسط چراغ قوه لازم نیست.

نکته ترسناک این است که بسیاری از این برنامه ها بیش از یک میلیون بار دانلود شده اند. چه کسی به چنین رفتاری از برنامه ای که قرار است به این سادگی باشد مشکوک شود؟ خوشبختانه، آیفون و اندروید هر دو کنترل‌های مجوز بسیار بهتری داشتند.

مربوط: نحوه مدیریت مجوزهای برنامه در اندروید

در عوض از چه چیزی استفاده می کنید

چراغ قوه را در مرکز کنترل تغییر دهید.

خوشبختانه دیگر نیازی به استفاده از هیچ نوع اپلیکیشن چراغ قوه نیست. دستگاه‌های اندروید و آیفون اکنون دارای سوئیچ‌های تعبیه‌شده برای فعال کردن فلش هستند. چیزی برای نصب یا نگرانی در مورد سوء استفاده از مجوزها وجود ندارد.

در آیفون، کلید چراغ قوه را در صفحه قفل و مرکز کنترل برای دسترسی سریع پیدا خواهید کرد. حتی می توانید روشنایی را تنظیم کنید. با قابلیت Shortcuts حتی می توانید با ضربه زدن بر روی پشت آیفون، چراغ قوه را روشن کنید.

در اندروید، چراغ قوه را می توان در پنل تنظیمات سریع پیدا کرد. در صورت تمایل می توانید پانل را مجدداً مرتب کنید تا لامپ را در موقعیت برجسته تری قرار دهید. همچنین امکان روشن کردن چراغ قوه با ضربه زدن بر روی پشت دستگاه با کمک یک اپلیکیشن شخص ثالث وجود دارد.

گوشی‌های هوشمند در طول سال‌ها پیشرفت زیادی کرده‌اند. بسیاری از مشکلاتی که توسط برنامه های شخص ثالث رفع شده بودند، دیگر وجود ندارند. برنامه های چراغ قوه یادگار روزهای گذشته هستند. بیایید آنها را آنجا رها کنیم.

اوه، و اگر فلاش گوشی شما آن را قطع نمی کند، چراغ قوه های واقعی هنوز آنجا هستند.

چراغ قوه واقعی